فضای گفت‌وگو در دانشگاه‌ها بسته است

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «گفت‌وگو در دانشگاه‌ها با مشکلات بسیاری مواجه است»، گفت: متأسفانه اکنون این فضای گفت‌وگو در دانشگاه‌ها بسته است.

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با گرامیداشت ۱۶ آذر و روز دانشجو با بیان این مطلب اظهار کرد: اگر امروز با رکود و خمودگی در دانشگاه‌ها مواجه هستیم چون دانشجویان اجازه سخن گفتن ندارند.

وی با اشاره به این‌که «دانشگاه مکانی است که انسان هر سوالی که به ذهنش برسد باید پاسخی برای آن بیابد»، خاطرنشان کرد: هنوز نتوانسته‌ایم از پتانسیل‌های دانشجویان در دانشگاه‌ها به خوبی استفاده کنیم.

وی با بیان این‌که «دانشگاه محل پرسش و پاسخ است نه این‌که به دانشجویان اجازه سخن گفتن را ندهیم» اظهار کرد: جدای از همه مسائل فکری و تئوری مدیران دانشگاه‌ها و اساتید باید اجازه سخن گفتن و پرسش و پاسخ را به دانشجویان بدهد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اعلام این‌که «امروز همه به این نتیجه رسیده‌اند که طرز آموزش و نحوه پرورش در مدارس و دانشگاه‌ها اشتباه است»، تصریح کرد: به‌رغم اینکه دانشگاه‌های منطقه باید علم خود را از طریق نشریات محلی و مطبوعات به عموم نشان دهند، اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

وی با اظهار تأسف از این‌که «بسیاری از پایان‌نامه‌ها و تحقیقاتی که تاکنون دانشجویان انجام  داده‌اند در قفسه‌های کتابخانه مانده است»، اظهار کرد: تحقیقات دانشجویان حتی اگر برخلاف سیاست‌های آن دانشگاه هم بود باید وارد بحث شوند نه این‌که تنها نظاره‌گر باشند اما بسیاری از اساتید و دانشجویان پیگیر مسائل نیستند.

Share