حمله شبانه و پلمپ دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام مشهد

کلمه :  پنج‌شنبه شب گذشته عده‌ای از اعضای یکی از سازمان‌های دانشجویی دانشگاه خیام مشهد با حمله شبانه به دفتر انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه نسبت به تخلیه دفتر و تغییر قفل درب اقدام به پلمپ دفتر کردند.

با توجه به اسناد منتقل شده به عصر دانشجو، شامگاه گذشته، یکی از سازمان‌های دانشجویی دانشگاه خیام مشهد با حمله به اتاق انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه، ضمن تخریب و سرقت تمامی اموال متعلق به انجمن اسلامی، عکس‌ها و پوسترهای متعلق به خود را در اتاق نصب کرده و با بر جای گذاشتن سندی از خود با مهر تشکل بسیج، نهایت تمامیت خواهی یک تشکل به اصطلاح دانشجویی را به اثبات رساندند. نکته جالب‌تر آنجاست که حراست این دانشگاه با سکوت و عدم دخالت در جلوگیری از این بی‌قانونی فاحش، هویت و رسالت کاری خود را زیر سوال برده است.

قابل ذکر است انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام از تشکل‌های بسیار اثر گذار استان خراسان بوده که اقدامات روشنگرانه‌ای در برابر اقدامات اقتدارگرایانه این منطقه انجام داده است.

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام مشهد در اعتراض به این اقدام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

چرا دزدها شبانه حرکت می‌کنند؟

دزد هم دزدهای قدیم! راهزن‌ها در روز هم به کاروان ها می‌زدند اینک شب‌ها هم به کاروان‌ها زده‌اند …

دزدی شاخ و دم ندارد که! وقتی عده ای بدون مجوز ، با بدویت تمام ، به اتاق انجمن اسلامی دانشگاه خیام حمله می کنند ، شبانه، وقتی کسی نیست که جلویشان را بگیرد، وقتی که کاروان در حال استراحت است، در اتاق را می‌شکنند، وارد می‌شوند، همه چیز را بر می‌دارند و به جایش چیز های دیگری می‌گذارند که با وقاحت تمام بگویند آمدیم دزدی کردیم، قفل در را عوض می‌کنند و می‌روند، این دزدی نیست پس چه چیزی است؟

شب ۱۶ دی ماه ۱۳۹۵، عده‌ای دانشجوی معلوم‌الحال، که ننگ است نام دانشجو را با این تعریف خراب کردن، به اتاق انجمن اسلامی دانشگاه خیام حمله‌ور شده‌اند و بدون حضور کسی از اعضای انجمن اسلامی که اگر کسی هم بود، ما اکنون نگران جانش هم بودیم، در اتاق انجمن اسلامی دانشگاه را شکسته و وارد شده‌اند و تمام اموال شخصی دانشجویان و همینطور اموال بیت المال دانشگاه را بر داشته و با خود برده‌اند. موضوع به همین جا ختم نشده است، آثاری از خود بر روی در و دیوار این اتاق جا گذاشته‌اند و با برچسب و تهمت، اتاق را ترک کرده‌اند که اگر ما آمده‌ایم دزدی کرده‌ایم، حقمان بوده است … !

از دزد‌ها بگذریم ، به عده‌ای از مسئولین بی‌کفایت و بی‌بصیرت دانشگاه می‌رسیم که اجازه می دهند هر کسی جلوی چشمش حریم دانشگاه را بشکند، وارد شود، دزدی کند و تهمت بزند … ننگ بر شما باد … شمایی که گذاشته‌اید ناموس مردم که در دانشگاه شماست، دستخوش بازی‌های بچه گانه‌ی عده‌ای معلوم الحال شود … ننگ بر شما باد که نمی‌توانید از اموال دانشجویان‌تان محافظت کنید.

فرداهایی می‌رسد که باید منتظر تعرض این عده‌ی معلوم الحال به اتاق ریاست دانشگاه باشیم … کما اینکه چندی پیش تا دم در اتاق ریاست دانشگاه رفته‌اند و روی در و دیوارش اعلامیه چسبانده‌اند … خطابم با مسئولین دانشگاه است، اگر امروز جلوی اینگونه بی‌قانونی‌ها و بدویت‌ها را نگیرید، فردایی که به اتاق شما حمله و حریم‌تان شکسته شد، والله قسم دیگر دانشجویی نیست که پشتتان بایستد.

Share