​​​​​​​حمله مردی با تبر به مسافران ایستگاه قطار دوسلدورف

دویچه وله : شامگاه پنج‌شنبه مردی با تبر به مسافران ایستگاه قطار شهر دوسلدورف در غرب آلمان حمله کرد. بر اثر این حمله شماری زخمی شدند. جراحت یکی از زخمی‌ها شدید است. مردی که اقدام به این کار کرد دستگیر شده است.

به دنبال حمله مردی با تبر به مسافران ایستگاه قطار دوسلدورف کمی قبل از ساعت ۲۱ پنج‌شنبه‌شب (۹ مارس/ ۱۹ اسفند)، آژیر خطر در این ایستگاه به صدا درآمد. مردی که گفته شده دچار مشکلات روانی است، با تبر بی‌هدف به مسافران حمله کرده و هفت نفر را زخمی کرده است. جراحت سه نفر از زخمی‌ها شدید است.

حمله‌کننده زمانی که قصد فرار داشت از روی یک پل پایین پرید و خود نیز به شدت زخمی شد. او اکنون در بیمارستان تحت درمان قرار دارد و به گفته پلیس هنوز در شرایطی نیست که بتوان از او بازجویی کرد.

این مرد ساکن شهر ووپرتال و تبعه یوگسلاوی است. پلیس می‌گوید این مرد همدستی نداشته است. با این حال پلیس دو نفر را که به آن‌ها مظنون شده بازداشت کرده است. به دنبال این حمله ایستگاه قطار دوسلدورف تخلیه شد و حرکت‌قطارها چندین ساعت متوقف گردید.
این اولین حمله با تبر به مسافران قطار در آلمان نیست. در ماه ژوئیه گذشته یک پناهجوی ۱۷ ساله با حمله و چاقو به مسافران قطار محلی در نزدیکی شهر وورتسبورگ حمله کرد. این پناهجو در یک ویدیو خود را وابسته به داعش معرفی کرده بود.

پلیس می‌گوید شواهدی در دست نیست که حمله شب گذشته به مسافران ایستگاه قطار دوسلدورف، انگیزه ‌تروریستی داشته باشد.

Share