محمد منظرپور از«صدای آمریکا» اخراج شد

به گزارش پایگاه خبری امروز نما

————————————————-

نظرپور ۱۰ روز فرصت اعتراض به اين حكم را دارد. اما بعيد است نتيجه بخش باشد
در بخش فارسى همه صحبت از اين مى كنند كه به زودى نوبت خود درخشش هم مى رسد
انگار درخشش تصميم گرفته پيش از رفتن خودش منظرپور را هم با خود پايين بكشد

محمد منظرپور، سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا اخراج شد. منظرپور از تقرییا سه سال پیش، اردیبهشت ۱۳۹۲ نفر دوم صدای آمریکا بود.

یکی از کارکنان صدای آمریکا که نخواست نامش فاش شود، ضمن تایید این خبر به پایگاه خبری امروز نما گفت:« او را با اسكورت حفاظت اداره البته به شكل محترمانه اى بردند. به گفته منظرپور شاكى ستاره درخشش است -(ستاره خودش بزرگترين حامى منظرپور در اين سال ها بوده است)- از جمله موارد شكايت اين است كه منظرپور پايان قرارداد مهمان هايى كه براى شركت در برنامه ها پول مى گرفتند را دير ابلاغ كرده و سرويس مجبور شده در مواردى دستمزد مهمان ها را با وجود بسته شدن بودجه آن بخش بپردازد. منظرپور ده روز فرصت اعتراض به اين حكم را دارد. اما بعيد است نتيجه بخش باشد.»

به گزارش امروز نما، در بخش فارسى همه صحبت از اين مى كنند كه به زودى نوبت خود درخشش هم مى رسد كه به اين شكل اخراج شود.درخشش در چنين روزى در اداره حضور ندارد و معلوم نيست چه كسى مسئول است. مديران ميانى سر در گم هستند. هيچ مديريت بحرانى ديده نمى شود انگار همه چيز از دست خارج شده و درخشش تصميم گرفته پيش از رفتن خودش منظرپور را هم با خود پايين بكشد.

ماه گذشته در گزارشی با عنوان« اندر حکایت مدیرصدای آمریکا و ااطرافیان او / همه مردان ستاره درخشش»، در مورد محمد منظر پور نوشتیم:(۱)

«محمد منظرپور، شخص دوم در«صدای آمریکا». از دید ما او بر خلاف ستاره درخشش و همراهانش، نه تنها برای حفظ صندلی خود تلاش نمی کند، بلکه برای اخراج خود از «صدای آمریکا» دخیل هم بسته است.

چرا ؟ در خلاصه ترین کلام ممکن، محمد منظرپوری که در مقام «سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا»، در واکنش به درگذشت اکبرهاشمی رفسنجانی، در شفافیت کامل در صفحه فیس بوک خود، ازانالله و اناالیه راجعون استفاده کرد، حتما انتخاب خود را کرده است. کم نیستند موسسات ریز و درشتی که در منطقه واشنگتن، با آغوش باز آدم های چون«منظرپور» را به عنوان کارشناس و تحلیل گر مسائل ایران و خاور میانه استخدام می کنند.»

محمد منظرپور پیش از صدای آمریکا ، در بی بی سی فارسی ، و در ایران در روزنامه انگلیسی زبان « تهران تایمز» کار می کرد .

Share