خبر مقام اسرائیلی از احتمال ترور روحانی

رادیو فردا: آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل،گفته است که متعجب نخواهد شد اگر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری در ماه آینده ماه ترور شود.

به گزارش روز سه شنبه رسانه‌های اسرائیل آویگدور لیبرمن در مصاحبه‌ای با روزنامه یدیعوت آحارنوت مطرح کرده است. وی در این مصاحبه در خصوص نقش حماس درترور مازن فقهاء،یکی از فرماندهان این گروه در بیرون غزه صحبت می کرد.

وزیر دفاع اسرائیل گفته است: «تعجب نخواهم کرد اگر جریان انتخابات در ایران در ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) فردی حسن روحانی، رییس جمهوری ایران را ترور کند.»

وی اضافه کرده است: باتوجه به درک من از سیستمی که در آنجا وجود دارد و فردی که هدایت آن را برعهده دارد، این (ترور) شبیه به یک مساله داخلی خواهد بود. این ویژگی سازمان‌های تروریستی است.

به گزارش رسانه های، وزیر دفاع اسرائیل در این مصاحبه در خصوص نقش یحیی سنوار، رهبر جدید حماس، در قتل مازن فقهاء که در سال گذشته صحبت می کرد . وی رهبر جدید حماس را متهم کرده است مازن فقهاء به قتل رسانده است.

ایران از حامیان گروه حماس در غزه محسوب می شود و مقام‌های ایران پیشتر درباره «محو کردن» اسرائیل از روی نقشه صحبت کرده اند.

در حالی وزیر دفاع اسرائیل از احتمال ترور رییس جمهوری ایران خبر داده است که روز سه شنبه ثبت از نامزدهای این انتخابات آغاز شد. این انتخابات روز جمعه ۲۹ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، اصولگرایان حملات لفظی خود علیه حسن روحانی را تشدید کرده اند.

در همین حال احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران روز دوشنبه گفته بود: مردم ایران در انتخابات آینده ریاست جمهوری باید به نامزدی رای بدهند که آمریکا
و اسرائیل از پیروزی وی «ناراحت» می‌شوند.
روحانی تهدید به افشاگری کرد

بازداشت مدیران برخی کانال‌های تلگرامی و تداوم حضورشان در زندان، از سوالات مطرح شده در نشست خبری امروز (دوشنبه) روحانی بود.

روحاني در پاسخ گفت: اين مساله سوال بسيار مهمي براي جوانان است به خاطر اينکه يک نفر از حزب و جناحي حمايت کرده، نبايد به زندان برود. انشالله در قوه قضاييه ديگر اين اقدامات نشود و به جاي اينکه شنبه مردم را احضار کنند، پنج شنبه نبرندش که دو شب آب خنک بخورد! برخي فکر مي کنند خوردن آب خنک مستحب است! قبل از تعطيلات نوروز رفتند برخي را گرفتند. من به وزير اطلاعات دستور دادم که پيگيري کند و او در گزارشش گفت که آنها جرمي مرتکب نشده اند. وزير کشور هم گفت که مي کوشد مساله در همان روزهاي اوليه تعطيلات نوروز حل شود. الان هم وزراي اطلاعات، کشور و دادگستري مشغول پيگيري هستند و من از آنها گزارش دقيق مي خواهم. اميدوارم آنچه که در گزارش اوليه به من گفته اند، درست نباشد؛ چون اگر درست باشد، من آن را به مردم خواهم گفت.

Share