محمد هاشمی، برادر آیت الله هاشمی کاندیدای انتخابات شد

محمد هاشمی رفسنجانی برادر مرحوم آیت الله هاشمی در انتخابات ثبت نام کرد.
به گزارش «انتخاب»، محمد هاشمی با حضور در وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: اگر شرایط مهیا باشد تا اخر می مانم و رقابت می کنم.
رییس اسبق صدا و سیما گفت: ضرورت هایی بود که من کاندید شوم از جمله توصیه آیت الله هاشمی بود که با توجه به نحوه رقابت و صحنه رقابت وجوددارد لازم است بیشتر از یک نفر در صحنه حضورداشته باشم که برآن اساس وارد شدم.

محمد هاشمی روز شنبه بعد از ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران افزود: من باتوجه به آرمان ها و اندیشه های مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که اعتدالی ایران و رفاه و آسایش برای مردم بوده و هست برآن شدم که از این طریق در حد توان آرمان های ایشان را پیگیری کنم.

وی گفت: من به صورت مستقل وارد شده ام.

رییس اسبق صدا و سیما ادامه داد: ضرورت هایی بود که من کاندید شوم از جمله توصیه آیت الله هاشمی بود که با توجه به نحوه رقابت و صحنه رقابت وجوددارد لازم است بیشتر از یک نفر در صحنه حضورداشته باشم که برآن اساس وارد شدم.

وی افزود: اولویت ها را قانون تببین کرده است و برنامه ششم اخیرا به تصویب رسیده است بنابراین کشور ما الان بر مبنای قانون اداره می شود و قانون محور و برنامه محور است. من براساس همان اولویتی که در قانون وجود دارد عمل می کنم.

هاشمی درباره عملکرد صدا و سیما و انتظار از آن گفت: صدا وسیما به عنوان یک رسانه ملی انتظار است که براساس ملی عمل کند و گرایش های سیاسی نداشته باشد. زمانی که من مسوولیت صدا و سیما را داشتیم اوایل انقلاب بود، گروه های متعدد سیاسی هم در کشور وجودداشتند و تعدادی از آنها هم در صدا و سیما حضور فعال داشتند.

وی ادامه داد: من خدمت امام رسیدم و سوال کردم و وضعیت را ترسیم کردم امام جواب دادند اگر کسی اندیشه سیاسی داشته باشد هیچ مانعی ندارد اما اگر بخواهد آن اندیشه سیاسی در رسانه ملی و صدا وسیما اعمال کند درست نیست و جلوی آن را باید بگیرید.

وی درباره حضور خود دوباره گفت: به خاطر این که صحنه رقابت این انتخابات بسیار حساس است و معلوم نیست و ابهاماتی وجوددارد و معلوم نیست رقابت چگونه باشد بنابراین به من هم مشورت و هم تکلیف شده که حضور داشته باشم. ما همه پیرو آیت الله هاشمی رفسنجانی هستیم و انشاالله در مواقع حساس تعامل بسیار خوبی خواهیم داشت.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا ثبت نام شما ارتباطی به حضور ثبت نام احمدی نژاد دارد یا خبر اظهار داشت: خیر هیچ ارتباطی وجود ندارد دوستانی که بودند مشورت دادند و حضورم بیشتر جنبه تکلیفی دارد.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که وضعیت کشور را چطور می بینید تصریح کرد: به هر حال شرایط مطلوب نیست و نیاز به کار زیاد دارد، زحمت زیاده کشیده شده ولی آنطور که انتظار مردم است نیست.
هاشمی در پاسخ به این سوال که اگر تایید صلاحیت نشود چه واکنشی نشان خواهید داد گفت: سکوت! و به خداوند تبارک و تعالی واگذار میکنم.
وی در پاسخ به این سوال که اولین اقدام بعد از ریاست جمهوری شما چه خواهد بود، افزود: حالا بگذارید به انجا برسیم بعدا خواهم گفت.
سوابق محمد هاشمی
معاون وزير كشاورزي
معاون سياسي نخست وزير(شهيد رجايي)
سرپرست وزارت خارجه
رييس صدا و سيما
معاون اجرايي دو دولت (اصلاحات و هاشمي
عضو مجمع
از سال ٨٦تاكنون ريييس دفتر رييس مجمع
Share