«از بالا زنگ می زنند به آن رای دهید به این رای ندهید»

به گزارش انصاف نیوز به نقل از ایران تایمز، «رحمت الله حافظی» عضو فعلی شورای شهر تهران در همایشی که به میزبانی انجمن وفاق و توسعه دانشجویان دانشگاه شیراز برگزار شد، گفت:

*ضعف جامعه مدنی این است که بعد از یازده دوره فردی بچه چهار ساله اش را میاورد برای ریاست جمهوری ثبت نام می‌کند.

* آن فرد بسیار هوشمند است برای تمسخر این کار را نمی‌کند شمای قانون گذار را ترغیب می‌کند نقد می‌کند که این قانون را اصلاح کنید.

* مردم بیش از آنچه که مسوولین تصور می‌کنند، هوشمند هستند، مردم با این رفتار به شما آموزش می دهند که اصلاح کنید.

* گزارش حسابرسی کلان شهر تهران به ندرت در طی این سالها توسط شورای شهر تهران تایید شده است عمدتا مشروط و مردود بوده است.

* در مدیریت شهری هیچ کس در قبال عملکردش پاسخگو نیست، از بالا زنگ می زنند به آن رای دهید به این رای ندهید، به عنوان مثال تصمیم گیری در مورد بودجه سال ۹۴ شهرداری تهران، که پیشنهادات مختلفی بود، پیشنهاد ما این بود که سقف بودجه پایین باشد که فشار به مردم نیاید، بار اول رای گیری کردند که این پیشنهاد تصویب شد.

* رییس جلسه اعلام نتیجه رای نکرد سی ثانیه گذشت و گفت دوباره رای گیری می کنیم و دوباره رای دادیم و اینبار رای نیاورد، و عدد بعدی رای اورد که در آن ۷۰۰ میلیارد تومان عدد بودجه افزایش پیدا کرد یعنی ۷۰۰ میلیارد تومان از جیب مردم برداشته شد.

* آقای شهردار و معاونشان فرمودند شهرداری از دستگاه های نظارتی بابت شفافیت مالی تقدیر نامه گرفته است و این مطلب سه بار چهار بار اعلام کردند، بنده تحقیق کردم دیدم صحت ندارد، تذکر دادم مستندات این تقدیرنامه را اعلام فرمایید، چهار ماه گذشته است اگر شما مستندات دیدید من هم دیدم.

* ما دوست نداریم کسی که کاندیدای ریاست جمهوری است را بهش شائبه دروغگویی بزنیم، اما تا این لحظه هیچ مستندی نیاوردند.

* آقایون کمک کرده بودند به برگزاری یک همایشی در رابطه با شفاف سازی و مبارزه با فساد مالی، و بعد از برگزاری همایش مسوولین نامه زده بودند که بابت همکاری شما در برگزاری همایش سپاسگزاریم.

* مناسب سازی فضای شهری برای معلولین یعنی چی، یعنی یک معلول به صورت مستقل از خانه خارج شود و کارش را انجام دهد و بدون هیچ مشکلی به خانه برگردد، آیا چنین چیزی هست؟ مقرر شده بود که یک کمیته مناسب سازی هم تشکیل شود اما تا این لحظه این کمیته حتی یک جلسه هم نداشته است، بعد آقای شهردار در مناظره شعار مناسب سازی شهری برای معلولین می دهد، این چه مناسب سازی است؟

* بدهی شهرداری که عددش را کسی نمی داند اما ما می دانیم پیمانکاران شهرداری هفت ماه است نتوانسته اند حقوق بدهند، با آبروی مردم چرا بازی می‌کنید؟ چرا این بدهی ایجاد شده است؟ در بودجه مصوب همه پروژه ها است، یا بودجه تخصیص نداده اید یا بودجه را در جای دیگری صرف کرده اید که این تخلف است و یا کسری آورده اید که در چند سال گذشته سابقه نداشته که کسری بودجه در شهرداری داشته باشیم، بدهی به پیمانکار اصلا معنا ندارد و مطمینا این عدم پرداخت بدهی با تخلف انجام شده است.

* از سال ۹۲ تا ۹۵ دو درصد عوارض بيمه اي از ساختمانها موظف بودند بگيرند، که اين پول بايد صرف آتشنشاني مي‌شد که اين مبلغ ۳۹۵ ميليارد تومان است، از اين مبلغ ۱۹۷ ميليارد تومان را به آتشنشاني دادند و بقيه را ندادند، ۱۹۸ ميليارد تومان را به اسم آتشنشاني از مردم مي‌گيرند اما اختصاص نمي دهند، نتيجه اش اين مي‌شود که در ساختمان پلاسکو سيستم ارتباطي آتشنشاني سيستم راديويي آنالوگ است و ديجيتال نيست و نيروي آتشنشاني ارتباط راديويي با فرمانده ندارد و آقايون مي گويند ما ۳۱ دقيقه قبل از ريزش ساختمان فرمان تخليه صادر کرديم پس چرا ان ۱۶ نفر در آنجا ماندند؟

* پيک مصرف برق تهران ۴۱۶۰ مگاوات است آقايون کاري که کردند يکي از مسوولين ستاد دوره قبل رياست جمهوري خود را گفته اند که شما برو کارخانه زباله سوز بساز و زمين به او دادند و تامين مالي هم کردند و اين کارخانه فقط ۳ مگاوات برق توليد مي کند، حرکت‌ها حرکت‌هاي پوپوليستي و عوام فريبانه است.

* حسابرسان شهرداري حق ورود به قسمت املاک و مستقلات را نداشتند زيرا در قرارداد نبوده است، و اين قسمت را حسابرسي نکردند و در تلفيق سال ۹۰ املاک و مستقلات نيست و آقاي رييس شورا بايد پاسخگو باشد که چرا اينگونه قرارداد با حسابرس بسته است؟

* اسناد دريافتني موکول شده مانند چکهاي برگشت خورده ۵۵۵ ميليارد تومان است، آقاي شهردار اينگونه مي خواهيد کشور را اداره کنيد؟

تعاملات عمده شهرداری با همان ۴ درصد است که آقای قالیباف ادعا کرده اند.

Share