پلیس منچستر: دست کم ۱۹ کشته، ۵۰ زخمی در انفجار کنسرت

بی بی سی :  انفجار در سالن سرپوشیده منچستر بریتانیا چندین کشته و زخمی برجای گذشته است. هنوز از علت دقیق انفجار مشخص نیست اما پلیس ضدتروریسم و ماموران اطلاعاتی هم به منطقه اعزام شده است.

 
پلیس در نخستین اطلاعیه خود تعداد کشته شدگان را ۱۹ نفر اعلام کرده و گفته این واقعه هم اکنون تحت عنوان “حمله تروریستی” تحت بررسی است.

 
به گفته کسانی که در داخل کنسرت بودند ابتدا صدایی از نزدیکی نقطه چپ صحنه شنیده‌اند و کمی بعد دود به هوا متساعد شده و پس از آن بسیاری از حاضران که اکثریت دختران نوجوان بودند با عجله سعی کردند محل را ترک کنند.
پلیس از مردم خواسته در اطراف این محل تردد نکنند و گفته بازرسان پلیس فرضیه “تروریستی” بودن این واقعه را هم مد نظر قرار داده‌اند.

 
سالن سرپوشیده معروف به “منچستر ارنا” ظرفیتی حدود ۱۸ تا ۲۰ هزار نفر دارد و یکی از محل‌های معروف برگزاری کنسرت موسیقی است.
حاضران در کنسرت امشب (دوشنبه ۲۲ مه) اکثرا نوجوانان و جوانانی بودند که بسیاری از آنها از شهرهای مختلف به منچستر (که یکی از پایگاه‌های مهم موسیقی در اروپا هم محسوب می‌شود) آمده بودند.

 
هنوز علت این واقعه مشخص نشده است اما شاهدان از شنیدن صدای انفجار خبر داده‌اند.
انفجار در حدود ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه دوشنبه شب و در حالی که کنسرت موسیقی در انتهای خود بود روی داده است. آن طور که گزارش شده بخش بزرگی از جمعیت داخل سالن دختران نوجوان بوده‌اند.

 

در ویدئو منتشر شده از این واقعه دود یا محل انفجار دیده نمی‌شود اما شاهدان متعدد به بی‌بی‌سی گفته‌اند که شاهد یک انفجار با صدایی مهیب بوده‌اند.
شاهدان از حضور گسترده پلیس و نیروهای امدادی در محل خبر داده اند‌ اما هیچ کدام نمی‌دانند علت آسیب دیدن افراد انفجاری که گفته می‌شود در نزدیکی صحنه روی داده بوده یا ازدحام و عجله حاضران برای ترک سالن باعث زیر دست و پا ماندن قربانیان شده است.

 

Share