ورود بانوان ممنوع! انتخابات تمام شد

پارسینه | در جریان دیدار استقلال و العین، ماموران نیروی امنیتی، دختری که با پوشیدن لباس‌های پسرانه سعی کرده بود وارد ورزشگاه آزادی شود و دیدار تیم محبوبش را از روی سکوهای همیشه ممنوع آزادی ببیند، دستگیر کردند.
این اولین تلاش بعد از انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بود. انتخاباتی که در طول تبلیغات، دولت مستقر قو‌ل‌هایی درباره اجرایی شدن حضور بانوان داده بود. در طول هفته های تبلیغات، حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به یکی از مطالبات اصلی زنان جامعه از رییس جمهور آینده بدل شده بود.
این درخواست‌ها در حالی بود که نامزدهای انتخابات در میتینگ‌های سیاسی‌ای که در سالن‌های ورزشی برگزار می‌کردند حضور بانوان را بلامانع می‌دانستند و انگار فقط در زمان یکی دو هفته‌ای تبلیغات ریاست جمهوری این حق قرار است به رسمیت شناخته شود.
 حتی نامزدهایی که پیش از این موضعی کاملا سفت و سخت درباره ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه و حتی ورزش داشته‌اند هم راضی به حضور زنان در همایش‌های انتخاباتی‌شان بودند و برخلاف رویه همیشگی مدیریت‌شان چندان سخت‌گیری نمی‌کردند. با این وجود مردم با انتخاب حسن روحانی دوباره جریان کار ورزش و حقانیت زنان را به او و دولتش سپردند تا شاید همانطور که وزیر ورزش دولت یازدهم گفت، و همانطور که فعالیت‌های مثبتی از مولاوردی، معاونت امور زنان دولت یازدهم دیده شد، امروز جدی‌تر و پیگیرانه‌تر از دیروز، دولت دکتر روحانی در پی شفافیت قوانین محدودیت‌ساز باشد. شاید که تابوی چنین رسم‌های نابخردانه‌ای به دست تدبیر شکسته شود.
Share