اسناد محرمانه کاخ سفید در ایتالیا به سرقت رفت

به گزارش روزنامه ایل جورناله، در سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به رم، برخی از اسناد محرمانه کاخ سفید که در یکی از خودروهای مقام های آمریکایی بود توسط سارقان ربوده شد.
برخی از مقام های آمریکایی که به مناسبت سفر ترامپ در حال بررسی اوضاع بودند ، یک کیف حاوی اسناد محرمانه کاخ سفید را در داخل یکی از خودروها قرار دادند که به سرقت رفت.
بر اساس این گزارش، برخی اسناد محرمانه کاخ سفید چند روز پیش به سرقت رفت که امروز خبر آن مطبوعاتی شد. مقام های امریکایی که برای استراحت و صرف نهار در نزدیکی فرودگاه رم به رستوران رفته بودند، کیف حاوی اسناد محرمانه را در یکی از خودروهای پارک شده رها کردند و دزدها نیز از فرصت استفاده و کیف را ربودند.
جالب اینکه دزدها پس از ربودن کیف مذکور، اسناد را در خیابان رها کردند که بعدا توسط یک عابر پیدا و جمع آوری شد . این عابر بلافاصله با پلیس تماس گرفت و اسناد را به نیروهای انتظامی تحویل داد.
پلیس نیز پس از بررسی این اسناد شماره تلفن واشنگتن را روی آن مشاهده کرد و آنرا تحویل مقام های مضطرب و نگران آمریکایی داد. آمریکایی ها نیز که بشدت نگران شده بودند علیه سارق کیف شکایت کردند.

Share