این دیوانه کشورش را به سمت فاجعه می برد

کره جنوبی بامداد دوشنبه از آزمایش جدید موشکی توسط کره شمالی خبر داد. این در حالیست که وزیر دفاع آمریکا گفته بروز جنگ با کره شمالی به یک فاجعه بزرگ منجر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات آمریکايی گفتند موشک پرتاب شده توسط کره شمالی یک موشک بالستیک بوده و در منطقه اقتصادی ژاپن فرود آمده است.

در همین حال وزیر دفاع آمریکا گفته نگرانی جدی نسبت به تکرار پی‌درپی آزمایش‌های موشکی کره‌شمالی دارد؛ چرا که به گفته او پیونگ‌یانگ با انجام هر آزمایش در فناوری موشکی خود بهتر می‌شود.

ژنرال جیمز ماتیس در گفت‌وگو با تلویزیون سی‌بی‌اس‌ اعلام کرد شکست دیپلماسی با کره شمالی و‌ آغاز جنگ با این کشور فاجعه بزرگی در پی خواهد داشت.

وزیر دفاع آمریکا افزود: اگر نتوانیم مسئله کره شمالی را از طریق دیپلماتیک حل کنیم و تلاش ها به بن بست و بروز جنگ منجر شود، بی شک فاجعه بزرگی رخ خواهد داد. وقوع چنین جنگی زندگی بسیاری از مردم را در معرض خطر قرار خواهد داد.

ژنرال متیس اظهار داشت: در صورت بروز جنگ، سئول، یکی از پرجمعیت‌ ترین پایتخت‌های جهان در معرض خطر جدی از سوی پیونگ‌یانگ قرار می‌گیرد. کره شمالی صدها سامانه موشکی و توپخانه هایی در اختیار دارد که می تواند پایتخت کره جنوبی را هدف قرار دهد.

وزیر دفاع آمریکا افزود: رفتار پارانوئیدی رهبر کره‌ شمالی، تهدیدی جدی و مستقیم برای ایالات متحده، ژاپن و کره‌ جنوبی محسوب می شود و این در شرایطی است که هرگونه نبرد رویارو با کره‌ شمالی تبعات فاجعه‌ آمیزی به بار خواهد آورد.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا پیش تر در مورد پیامدهای فاجعه بار آزمایش های موشکی کره شمالی هشدار داده و گفته بود که احتمالا کره شمالی قادر به توسعه توانایی هدف گرفتن خاک آمریکا خواهد بود و تنها مساله زمان است.

به گزارش بی بی سی، این مقام آمریکايی هشدار داد که ایالات متحده در صورت لزوم از نیروی نظامی استفاده خواهد کرد.

 

Share