حمله یک داعشی با چکش به پلیس در کلیسای نوتردام

العربیه :  پلیس پاریس پایتخت فرانسه شامگاه سه‌شنبه ۶ ژوئن اعلام کرد که با حادثه‌ای امنیتی در کلیسای نوتردام در حال تعامل است. بر این پایه، یک مهاجم به چکش به سمت یک افسر در نزدیکی کلیسا حمله کرد که نیروهای پلیس به سمت او آتش گشوده و او را زخمی کردند.
 در این حمله یک پلیس زخمی شد.
در همین حال جرار کولوم وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که برپایه کارت شناسایی مهاجم، مشخص شد که او دانشجو و تبعه الجزایر است و هنگام حمله فریاد می‌زد: «این برای سوریه است»
کولوم در کنفرانسی خبری که برگزاری کرد گفت: «مهاجم گفت که دانشجوی الجزایری است. کارت شناسایی‌اش صحت گفته‌های او را ثابت می‌کند».
او افزود: «حمله به چکش صورت گرفت. پلس او را با شلیک آتش زخمی کرد. او تعدادی چاقوی آشپزخانه هم حمل می‌کرد».

 

از هواداران داعش
در همین حال یک منبع نزدیک به تحقیقات فاش کرد که مهاجم گفته است از «سربازان داعش» است.
از سویی خبرنگار العربیه گفت هنگام حمله، حدود ۹۰۰ تن در کلیسا حبس شدند که به هیچ‌کس از آن‌ها آسیب نرسید.
نیروهای پلیس پس از حادثه منطقه را محاصره کردند. تلویزیون فرانسه از به وجود آمدن ترس و حشت میان مردم حاضر در منطقه گزارش داد.
از سویی رسانه‌های فرانسوی گزارش دادند که هنگام حادثه، مردم از اطراف کلیسا پا به فرار گذاشتند و صدای تیراندازی شنیده شد. ویدیویی‌هایی در این باره در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
این حمله در حالی روی داده که پس از حملات هفته گذشته در لندن پایتخت فرانسه که سه مهاجم با وانت و اسلحه سرد دستکم ۷ تن را کشتند و ده‌ها نفر را زخمی کردند، پلیس فرانسه در حال آماده باش کامل قرار دارد.

 

 

 

Share