بازداشت ۷ نفر از اعضای داعش در استان فارس

رادیو زمانه :  موج بازداشت‌‌های مرتبط با حملات تروریستی در تهران ادامه دارد. نیروی انتظامی هم اعلام کرد که در استان فارس هم هفت نفر از وابستگان به گروه دولت اسلامی (داعش) بازداشت شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی در عملیات مشترک میان مأموران پلیس امنیت استان فارس و عوامل اداره اطلاعات این استان در شامگاه ۱۸ خرداد هفت نفر که با گروه داعش در ارتباط بودند دستگیر شدند.

وزارت اطلاعات پیش از ظهر جمعه ۱۹ خرداد با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که چند خانه امن اعضای گروه دولت اسلامی (داعش) را در شمال غرب ایران شناسایی و «پاکسازی کرده و موفق شده شماری از اعضای گروه دولت اسلامی (داعش) را که در ارتباط با مهاجمان در حملات تروریستی در تهران بودند شناسایی و دستگیر کند.

صبح جمعه ۱۹ خرداد هم پلیس امنیت کرمانشاه خبر داده بود که دو نفر را بازداشت کرده است. آن‌ها ظاهراً از حملات به مجلس شورای اسلامی و مقبره آیت‌الله خمینی مطلع بودند.

بنا بر همین گزارش، پنج‌شنبه شب ۱۸ خرداد در ثلاث باباجانی کرمانشاه نیز ۹۲ قبضه کلت کمری از داخل یک خودرو ۴۰۵ کشف و ضبط شده است. صاحب خودرو اما شناسایی نشده.

وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در مجموع در این عملیات ۴۱ نفر از اعضای داعش را در استان‌های کرمانشاه، اذربایجان غربی، کردستان و تهران را بازداشت کرده است.

 

در همان حال رسانه‌های داخلی گزارش داده‌اند که تدابیر امنیتی در مترو تهران اتخاذ شده. پلیس بسته‌ها و اشخاص مشکوک را بازرسی می‌کند.

حملات همزمان به ساختمان اداری مجلس و مقبره آیت‌الله خمینی صبح چهارشنبه ۱۷ خرداد توسط دو گروه مسلح انجام شد و ۱۷ نفر از محافظان و کارمندان مجلس و مردم عادی کشته و ۵۲ نفر زخمی شدند. این حملات پس از چند ساعت درگیری مسلحانه با کشته شدن همه مهاجمان پایان یافت. گروه «دولت اسلامی» (داعش) مسئولیت این حملات را به عهده گرفت.

 

 

Share