مرسدس بنز طراح جوان ایرانی تبار را استخدام کرد

خبرگزاری ایرانشهر :  کمپانی تولید خودروی مدرسدس بنز که در آلمان واقع است با معرفی طرح خوردروی دونفره جدید خود که آن را اسمارت کار می‌خواند، از حسین امینی یکتا طراح جوان ایرانی این خودرو دعوت به همکاری دائم کرد.

 

حسین امینی یکتا ۳۲ ساله متولد تهران است و در سال‌های اخیر در شهر میلان در ایتالیا به ادامه تحصیل در رشته طراحی صنعتی مشغول بوده است.

آقای امینی یکتا برای تز پایان‌نامه خود در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده طراحی صنعتی میلان اقدام به طراحی یک نمونه مفهومی از خودروی مشهور لامبورگینی با نام گانادور کرد که در جشنواره‌های طراحی خودرو ۲۰۱۶ جهان، مورد ستایش قرار گرفته است. همین شهرت باعث شد تا کوپانی بنز نیز با دیده متفاوتی به طراحی‌های آقای امینی توجه کند.

حسین امینی یکتا که در سابقه کاری خود تاسیس شرکت طراحی ساوین و همکاری در طرح نهایی سمند به عنوان خودروی ملی ایران را دارد، در زمینه طراحی آمبولانس، مینی‌بوس و چند زرح تولید نشده کامیون و کامیونت نیز فعالیت داشته است. او همچنین عضو تیم همکار ساخت خودروی الکتریکی در دو گروه تخصصی دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران بود. اما به دلیل عدم توجه مسئولان حکومتی ناگزیر به مهاجرت از ایران شد.

امینی یکتا اخیرا و در رونمایی از طرح‌های تازه مرسدس بنز در کنار نسل جدید خودروی اسمارت دیده شد و تایید کرد نسل نوین خودروی شهری کوچک مرسدس بنز را طراحی کرده است. همزمان استودیوی طراحی مرسدس بنز با مدیریت گوردون واگنر تایید کرده که از آقای امینی برای همکاری دائم دعوت به عمل آورده است. این استودیو تلاش دارد هویتی نوین برای قدیمی‌ترین خودروساز جهان دست و پا کنند.

Share