داعش مسئولیت «حمله تروریستی» در مارسی فرانسه را به عهده گرفت

پس از آنکه مردی در ایستگاه مرکزی قطار شهر مارسی با ضرب چاقو دو زن را به قتل رساند، داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. فرد مهاجم با شلیک سربازان مستقر در منطقه کشته شد، و مقام‌های فرانسه این رخداد را به عنوان حمله تروریستی توصیف کردند.

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۹ مهر در گزارشی به نقل از مقام‌های پلیس و شاهدان عینی نوشت که فرد مهاجم هنگام حمله به قربانیان خود فریاد «الله اکبر» سر داده است.

به گفته شاهدان، مهاجم چاقویی از آستین خود بیرون آورد و ابتدا یک دختر جوان و سپس یک زن را هدف ضربات چاقوی خود قرار داد.

دفتر دادستانی فرانسه در پاریس اعلام کرده که این پرونده را تروریستی می‌داند و تحقیقات درباره آن شروع شده است. شهردار مارسی نیز گفت: «ما تا الان توانسته بودیم شرایط را طوری مدیریت کنیم که شاهد چنین رخدادهای تلخی نباشیم. به نظرم این یک حمله تروریستی بود. فرد مهاجم نیز به نظر می‌رسد که چندین هویت داشته است.»

مقام‌های پلیس می‌گویند که مهاجم شهر مارسی حدود سی ساله بوده و ظاهر شبیه مردم شمال آفریقا را داشته است. به گفته یکی از این مقام‌ها، فرد مهاجم به خاطر برخی جرایم عمومی برای پلیس شناخته شده بود.

یکی دیگر از مقام‌های پلیس نیز عنوان کرده که بررسی اثر انگشت فرد مهاجم نشان می‌دهد که او چندین هویت ساختگی داشته است.

در این زمینه امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، در پیامی توئیتری خشم خود از این حادثه را ابراز کرد اما در عین حال از تلاش مأموران امنیتی و سربازان مستقر در محل حادثه تمجید کرد.

فرانسه از حمله دو سال قبل به پاریس که ۱۳۰ کشته برجای گذاشت در وضعیت اضطراری به سرمی‌برد. حکومت این کشور حدود هفت هزار سرباز در سراسر فرانسه مستقر کرده که وظیفه محافظت از مناطق پرتردد، ساختمان‌های مذهبی، اماکن توریستی و ایستگاه‌های قطار را بر عهده دارند

Share