کاهش ارزش دلار در بازار جهانی

امروز سکه تمام بهار آزادی با قیمت یک میلیون و ۲۱۲ هزار تومان در بازار عرضه شد.

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بازار سکه پس از سه روز تعطیلات با نوسانات اندکی رو به رو شد.

سکه امامی با کاهش ۳ هزار تومان به یک میلیون و ۲۴۱ هزار و ۶۰۰ تومان رسید. نیم سکه نیز با کاهش ۲ هزار تومان با قیمت ۶۳۳ هزار تومان در بازار عرضه شد.

 

بر اساس گزارش سی ان بی سی، بازار آسیا در روز دوشنبه با روندی افزایشی رو به رو شد. در بازار ژاپن نیک کی ۲۲۵، ۴۴٫۵۰ واحد افزایش پیدا کرد. این در حالی است که در بازار خودرو نیسان ۲٫۶۹ درصد کاهش یافت. در شاخص بازار استرالیا،ASX200 نیز با افزایش ۰٫۸۴ درصدی رو به رو شد.

از سوی دیگر ارزش ین نسبت به دلار صعود پیدا کرد و به هر ین ۱۱۲٫۸۶ دلار رسید. یورو نیز با روندی افزایشی یه ۱٫۱۷ دلار رسید. این در حالی است که بازار نفت با توجه انتشار گزارشی در رابطه با افزایش سطح تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت ، با روندی کاهشی رو به رو شد. قیمت نفت وست تگزاس با ۱۳ سنت کاهش به ۵۱ دلار و ۵۴ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز با ۲۲ سنت کاهش به ۵۶ دلار و ۵۴ سنت رسید.

 

به همین ترتیب قیمت طلای جهانی نیز کاهش پیدا کرد. هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد کاهش یافت و به هزار و ۲۷۴ دلار و ۹۰ سنت رسید. هر اونس طلا ۰.۵ درصد کاهش پیدا کرد و به هزار و ۲۷۷ دلار و ۸۰ سنت رسید.

Share