دستگیری پزشک قلابی اورژانس تهران

 

پسر جوانی که با پوشیدن لباس نیروهای اورژانس از افراد جویای کار با عنوان جعلی پزشک کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش شرق، روز ١٨ مردادماه امسال نماینده حقوقی مرکز فوریت‌های پزشکی با مراجعه به دادسرای ناحیه پنج تهران و طرح شکایتی عنوان كرد که شخصی اقدام به جعل عنوان این مرکز و معرفی خود به عنوان پزشک اورژانس کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «جعل عنوان و کلاهبرداری» و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه هفتم تهران، پرونده در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به پایگاه دوم پلیس آگاهی، تعدادی از زنان و مردان جوان با مراجعه به پایگاه دوم پلیس آگاهی اعلام كردند که از سوي شخصی که خودش را به نام دکتر «روزبه.ک» معرفی کرده، مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند. مال‌باختگان در اظهارات خود عنوان كردند ‌این شخص به آنها عنوان كرده که قادر به استخدامشان در مرکز فوریت‌های پزشکی ١١٥ است و به‌ این بهانه، به عنوان هزینه‌های استخدامی مبالغ چندمیلیون‌تومانی از آنها دریافت کرده است.

یکی از مال‌باختگان (خانمی جوان حدودا ٢٥ساله) در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی‌پیش در پارک دانشجو نمایشگاهی فرهنگی تشکیل شد که من نیز مدیر یکی از این غرفه‌ها بودم. یک روز داخل غرفه نشسته بودم که آقایی با لباس فرم اورژانس به غرفه من مراجعه کرد. این شخص ابتدا به عنوان بازدیدکننده، سؤالاتی را درباره محصولات غرفه از من پرسید و در ادامه خودش را به عنوان پزشک اورژانس معرفی کرد. زمانی که‌ این شخص علاقه من را به مأموریت‌های مرکز اورژانس مشاهده کرد، مدعی شد که دارای سمت مدیریتی در این مرکز بوده و قادر است من را در اورژانس مشغول به کار کند.

به ‌این بهانه، ارتباط من با این شخص به نام دکتر روزبه آغاز شد. در مدت آشنایی‌مان، روزبه جدا از بحث پیگیری استخدام من در اورژانس، یک روز عنوان كرد به من علاقه‌مند شده و قصد ازدواج با من را دارد. این موضوع ادامه داشت تا اینکه یک روز روزبه در تماسي تلفنی مدعی شد تمامی مراحل استخدامی من را انجام داده و برای انجام آخرین مرحله استخدامی نیاز به پرداخت مبلغ دومیلیون‌و ٥٠٠ هزار تومان است. به‌ این بهانه در آخرین ملاقاتمان این پول را از من گرفت و پس از آن، دیگر تماس‌های ما قطع شد تا اینکه پس از مراجعه به دفتر مرکزی اورژانس به من اعلام شد اصولا چنین شخصی در این مرکز مشغول به کار نیست.

با توجه به شیوه و شگرد متهم، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی محل سکونت پدر روزبه در غرب تهران و در ادامه اطلاع پیدا کردند که پدر و مادر روزبه چند سال است که از یکدیگر جدا شده و به همین علت روزبه نزد هیچ‌کدام از آنها اقامت دائم نداشته و به صورت دوره‌ای با آنها زندگی می‌کند.

در ادامه رسیدگی به پرونده، سرانجام محل سکونت روزبه در منطقه جنت‌آباد شناسایی، دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

«روزبه» که دارای تحصیلات در مقطع دیپلم است، در اعترافاتش در خصوص علت معرفی خود به عنوان پزشک اورژانس عنوان کرد: به دلیل علاقه شدید به لباس اورژانس نسبت به تهیه لباس از سطح شهر اقدام کردم. در زمان اجرای طرح‌های امدادی از سوی تیم‌های اورژانس، با لباس فرم در این طرح‌ها حاضر می‌شدم؛ در آن شرایط اقدام به تهیه عکس از خودم کردم و پس از آن زمانی که افراد به من مراجعه می‌کردند، با نشان‌دادن این تصاویر خودم را به عنوان پزشک اورژانس معرفی می‌کردم.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به شناسایی تعدادی از شکات و مال‌باختگان و اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری از این اشخاص و همچنین با عنایت به شکایت رسمی مرکز اورژانس از متهم، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

Share