تشریح جزئیات قتل اهورا از زبان معاون بهزیستی‌گیلان

 

‌به گزارش ایلنا، رضا جعفری، در خصوص قتل کودک ۳ ساله رشتی که همه مردم استان و کشور را عزادار کرده است، اظهار داشت: طی‌گزارش واصله به مرکز ۱۲۳ مبنی بر یک مورد کودک آزاری در تاریخ ۲۲ مهرماه سال‌جاری توسط انتظامات بیمارستان پورسینا، تیم اورژانس به این بیمارستان اعزام شد.

جعفری افزود: طی مصاحبه‌ای که با پزشک بخش ترومای بیمارستان پورسینا انجام گرفت، نظر وی این بود که به علت ضربه شدید مغزی، کودک دچار خونریزی مغزی شده است؛ همچنین طی عکسبرداری که از بدن کودک انجام گرفت محرز شد که ریه کودک به علت نامعلومی به شدت آسیب دیده است‌.

وی ادامه داد: طی مصاحبه‌ای که با مادر کودک انجام شد، اظهار کرده است: زمان وقوع حادثه در منزل حضور نداشته است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان با اشاره به مصاحبه‌ای که با ناپدری اهورا انجام شده است، گفت: بنا به اظهارات مجتبی قربانزاده ناپدری اهورا، کودک زمان رفتن به سرویس بهداشتی تعادل خود را از دست داده و محکم به زمین خورده و ضربه مغزی شده است.

 

وی تصریح کرد: ناپدری اهورا در خصوص ازدواج اول خود که منجر به طلاق شده و یک دختر ۲٫۵ ساله از آن ازدواج دارد که حضانتش با همسر اولش است.

جعفری در پاسخ به سئوال کارشناس اورژانس اجتماعی در خصوص جدایی ناپدری اهورا از همسر اول خود بیان کرد که علت جدایی ‌به دلیل اعتیاد همسرش بوده است.

وی گفت: بعد از شنیدن این اظهارات کارشناس تیم اورژانس اجتماعی سریعا به بخش ترومای بیمارستان پورسینا مراجعه و در خصوص وقوع تعرض جنسی از پزشک بیمارستان خواستار معاینه و آزمایشات مربوطه شد و در طی معاینه وقوع کودک آزاری جنسی تایید شد. متاسفانه بدلیل شدت و ‌عمق آسیب، اهورا پس از ساعاتی که در کما بود، فوت می‌کند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان اضافه کرد: گزارش پرونده توسط کارشناس تیم اورژانس به حضور معاون دادستان دادسرای عمومی و انقلاب رشت داده می‌شود و وی گزارش مربوطه را به شعبه ۶ بازپرسی ارجاع‌ و توسط کارشناس، پرونده در اختیار شعبه ۶ بازپرسی قرار گرفت‌.

جعفری گفت: در ادامه پیگیری در راستای کسب اطلاع از سرانجام پرونده قضایی، مورد کودک آزاری جسمی و جنسی اهورا قاسمی توسط کارشناسان اورژانس اجتماعی ۱۲۳ رشت صورت می‌پذیرد.

Share