بازی نهنگ آبی از دسترس کاربران خارج شد

 

به گزارش ایلنا، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ درباره اقدامات پلیس فتا برای نظارت بر بازی‌های رایانه‌ای و اینترنتی که به صورت آنلاین انجام می‌شود، گفت: پلیس فتا به طور مستمر این بازی‌ها را رصد می‌کند و بر آن‌ها نظارت دارد. بازی نهنگ آبی از دسترس کاربران در داخل کشور خارج شده است و در زمان بارگذاری این بازی، پلیس بلافاصله اقدامات لازم را انجام داده‌است.

او ادامه داد: سازمان مربوط به این نوع بازی‌ها سازمان ملی بازی‌های رایانه‌ای است و آن‌ها متولی این امر هستند، اما آن چیزی که مربوط به پلیس است رصد کلی این بازی‌ها است و در صورتی که در کمیته تعیین مصادیق تشخیص داده شود این بازی‌ها مخرب هستند؛ بلافاصله از دسترس خارج و به مبادی مربوطه اعلام خواهد شد.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ درباره نوجوانان اصفهانی که گفته‌ می‌شود ممکن است؛ به دلیل انجام بازی نهنگ آبی خودکشی کرده‌اند، گفت: این موضوع نیاز به بررسی بیشتر دارد و باید براساس مستندات نتیجه اعلام شود.

 

دو دختر اصفهانی تحت تاثیر بازی “نهنگ آبی” خودکشی کردند

دو دختر دانش‌آموز پانزده و شانزده ساله اصفهانی، ظهر روز شنبه ۲۹ مهر، تحت‌تأثیر بازی “نهنگ آبی” با پرتاب خود از روی یک پل خودکشی کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان به خبرگزاری صدا و سیما گفته که یکی از این دانش‌آموزان پس از انتقال به بیمارستان درگذشت و دانش آموز دیگر به علت شدت جراحت بستری شده و حال عمومی او وخیم است.

وی گفت: “این دو نوجوان پیش از سقوط از پل، با دستگاه ضبط صوت، با خانواده خود خداحافظی کرده و علت این کار را بازی آنلاین نهنگ آبی در فضای مجازی اعلام کرده اند.”

خودکشی این دو دختر واکنش گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

به گزارش رادیو فرانسه، بازی “نهنگ آبی” که مبتکر آن یک جوان روس است، در دیگر کشورها نیز قربانی گرفته و در ایران نیز مدتی است خبرساز شده است.

این بازی نوجوان را تشویق به آسیب زدن به خود و در نهایت خودکشی می‌کند.

Share