کالبد شکافی پروژه ستاره خلیج فارس/نقش مافیای واردات بنزین؟

 

تغییرات اخیر به شیوه غیرمتعارف این شایبه و سوال را پیش می آورد که آیا مافیای واردات بنزین به قدری در وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش رخنه کرده است که اجازه حرکت این پروژه در مسیر درست را نمی دهد و با عدم بموقع تزریق مالی، نرساندن خوراک به پالایشگاه و تغییرات مدیریتی ناگهانی به دنبال این است که این پروژه ملی اجرایی نشود و کشور از خودکفایی بنزین فاصله گرفته و تا سالیان متمادی با رشد مصرف همچنان واردکننده بنزین باقی بماند.

به گزارش ایلنا، پالایشگاه ستاره خلیج فارس، پالایشگاهی که به قول وزیر نفت نماد کامل اغتشاش مدیریتی است و به عنوان یکی از بدترین پروژه های ملی و صنعتی از لحاظ مدیریت و مصرف منابع در دانشگاه‌ها باید تدریس کرد.

این عناوین و القاب به این پروژه ملی زمانی که وارد روند اجرا و بهره برداری می شویم مصداق عینی و بارزتری پیدا می کند و این سوال را به ذهن متبادر می سازد که سهامداران ۵۱ درصدی «شرکت ملی پالایش و پخش و صندوق بازنشستگی صنعت نفت» که تاکنون انتخاب تمامی مدیران و روسای هیات مدیره طی این ۱۱ سال را به خود اختصاص داده اند چرا پاسخگوی عملکرد مدیران منتخب در این پروژه ملی نیستند.

بررسی عملکرد مدیریت این پروژه ملی را از زمان وزارت زنگنه و آغاز وعده و وعیدهای مدیریت منتسب به ایشان از سال ۹۲ مورد بررسی قرار می دهیم تا تدبیر وزیر برای سر و سامان دادن به این پروژه بیشتر نمایان شود.

سال ۹۲ وزیر نفت با اعلام اولویت و قول تکمیل این پروژه ملی وارد گود شد و با بررسی‌های کارشناسی اذعان کرد که تا سال ۹۶ پالایشگاه ستاره خلیج فارس تکمیل و ایران به خودکفایی در بنزین می‌رسد.

چهارسال طلایی که مدیریت ارشد وزارت نفت شخصا وارد شد تا با تزریق منابع مالی این ویرانه ملی را آباد کند اما نشد که نشد و در نهایت پس از گذشت چهارسال و تزریق بیش از ۱.۵ میلیارد یورو به پروژه ، اردیبهشت ماه سال ۹۶ فاز نخست تنها به تولید مستمر ۳ میلیون لیتر بنزین معمولی دست یافت و از سوی رییس محترم جمهور به بهره برداری رسید.

علی رغم گذشت چهارسال از مدیریت و نظارت وزارت نفت در این پروژه و عدم موفقیت در بهره برداری کامل از سه فاز ، باز هم تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس و خودکفایی در بنزین، جز شعارهای انتخاباتی رییس جمهور و برنامه ها و اولویتهای وزارت نفت در سال ۹۶ اعلام شد و ردیف بودجه واردات بنزین با وعده تکمیل فاز نخست تا نیمه اول امسال از بودجه سالانه حذف شد اما نه پالایشگاهی تکمیل شد و نه واردات بنزین قطع.

تغییرات مدیریتی در پالایشگاه کلید خورد

با ناتوانی تیم گذشته در چهارسال اول وزارت زنگنه، بعد از انتخابات وزیر نفت با جدیت تیم مدیریتی را فاقد صلاحیت برای ادامه کار تشخیص دادند و خواستار پاسخگویی آنان در خصوص عملکرد ناموفق در اجرا ، تکمیل و هزینه های هنگفت راهبری پروژه شدند و در نهایت ۱۲ تیرماه سال ۹۶ با پیگیری وزیر نفت و موافقت صد در صدی تمامی سهامداران به اتفاق آرا سیدمرتضی امامی به عنوان نماینده تاپیکو برای اولین بار پس از ۱۳۳ ماه مدیریت پروژه را با بیش از ۲.۵ میلیارد دلار بدهی ، تولید ۳.۵ میلیون لیتر بنزین معمولی، اعتصابات کارگری و بدون منابع مالی به دست گرفت.

بررسی مدیریت ۳ ماهه تاپیکو بر پروژه

مدیریت پروژه با مشکلات عدیده و ۱۱ سال تاخیر با قول مساعد سهامداران برای تامین منابع مالی و تزریق به موقع خوراک و وعده حمایت همه جانبه وزارت نفت آغاز شد.

مدیریت جدید علی رغم تمامی نابسامانی ها و شکننده بودن شرایط تولید وعده کرد با تامین به موقع منابع مالی و تزریق خوراک، فاز نخست را تا پایان پاییز تکمیل خواهد کرد.

کار با جدیت آغاز شد و علی رغم بدقولی سهامداران عمده در تامین منابع مالی، تولید بنزین از ۳.۵ میلیون لیتر به روزانه ۷ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ رسید.

اما در این بین علی رغم اینکه پروژه در مسیر درست قرار گرفت و رضایت سهامداران را به دنبال داشت تزریق مالی بموقع صورت نگرفت و به جای تامین روزانه ۱۲۰ هزار بشکه ای کاندنسیت وزارت نفت به طور میانگین در ۶ ماهه اخیر روزانه ۴۶۲۳۷ بشکه یعنی حدود ۴۰ درصد ظرفیت علی رغم توان تولید به پالایشگاه تزریق کرد.

ادامه روند مثبت اجرای پروژه با وجود تمام کاستی ها نشان از توانایی تاپیکو در مدیریت اجرای پروژه داشت که ناگهان معاون جدید وجوان وزیر نفت در حرکتی انقلابی تنها پس از گذشت کمتر از یک هفته با تکیه بر این مسند بدون هماهنگی و اطلاع سهامدار ۴۹ درصدی تاپیکو در جریان بازدید سرزده از پالایشگاه در روز جمعه ۲۸ مهرماه اقدام به برکناری مدیرعامل و رییس هیات مدیره و معرفی مدیرعامل و رییس هیات مدیره و اعضای جدید هیات مدیره کرد و در روز شنبه بدون اطلاع سهامداران اقدام به تعطیلی دفتر شرکت نفت ستاره در تهران کرد که این نوع رفتار در وزارت نفت بی سابقه و کم نظیر است.

وزارت نفت پاسخگو باشد

تغییر و تحولات مدیریتی علی رغم عملکرد مثبت سوالات و نقاط ابهامی را به وجود آورده که لازم است هر چه سریع تر وزارت نفت و شرکت پالایش و پخش جهت تنویر افکار عمومی به جای سکوت اقدام به پاسخگویی نمایند.

– نخست آنکه چرا پس از تمام ناکارآمدی ها و تخلفات بیشمار تیم قدیمی که وزیر نفت تصمیم به تغییر آن گرفت مجددا پس از سه ماه و اندی که پروژه در مسیر درست قرار گرفت مجددا وزارت نفت به این نتیجه رسید که تیم سابق که باید پاسخگوی وضعیت اسفناک پالایشگاه باشند مجددا به پروژه بازگردند؟

-بی توجهی شرکت ملی پالایش و پخش و صندوق بازنشستگی نفت به سهامدار ۴۹ درصدی پروژه و تغییر و تحولات بدون اطلاع این سهامدار عمده به چه معناست و چرا تاپیکو نباید از وضعیت پروژه مطلع باشد؟

– -آیا تیم گذشته که طی چهارسال ناتوان در اجرای پروژه بوده اند به یکباره با تشخیص مدیریت جوان پالایش و پخش و وزارت نفت توانمند شده اند یا اینکه قرار است این پروژه به عنوان مهمترین پروژه کشور و تاپیکو به نتیجه نرسد و همچنان بر روی دور باطل باقی بماند؟

– پروژه ای که هزینه کارگاهی ماهانه آن ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان است چرا باید پیشرفت پروژه زیر یک درصد باشد؟

البته تغییرات اخیر به این شیوه غیرمتعارف این شایبه و سوال را پیش می آورد که آیا مافیای واردات بنزین بقدری در وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش رخنه کرده است که اجازه حرکت این پروژه در مسیر درست را نمی دهد و با عدم بموقع تزریق مالی، نرساندن خوراک به پالایشگاه و تغییرات مدیریتی ناگهانی به دنبال این است که این پروژه ملی اجرایی نشود و کشور از خودکفایی بنزین فاصله گرفته و تا سالیان متمادی با رشد مصرف همچنان واردکننده بنزین باقی بماند.

Share