معاون سابق سازمان تربیت‌بدنی: می‌خواستند بازیکنی را در ورزشگاه شلاق بزنند

 

سعید فائقی، معاون سابق رییس سازمان تربیت‌بدنی در گفتگو با روزنامه اعتماد : اتفاقات این چنینی هم رخ داده که مثلا یک قاضی حکمی درباره یک ورزشکار داده که می‌خواست آن حکم را در ورزشگاه اجرا کند می‌خواست او را در ورزشگاه شلاق بزند اما وظیفه من این بود که ورود کنم و اجازه ندهم این کار رخ بدهد. در آن زمان آقای میرمحمدصادقی، سخنگوی قوه قضاییه بود و محبت کرد و اجازه نداد که این کار صورت بگیرد.

* در زمان معاونت ما، فدراسیون فوتبال حتی یک اخطار هم از فیفا دریافت نکرد. چرا که می‌دانستیم اگر دخالت کنیم فیفا برخورد می‌کند. ما بیشترین رعایت را به لحاظ بین‌المللی انجام می‌دادیم. اگر کوچک‌ترین دخالت را در امور فدراسیون فوتبال انجام می‌دادیم به تبع آن با محرومیت‌های زیادی مواجه می‌شدیم.

* رئیس دولت اصلاحات (خاتمی) گفته بودند درباره دو فدراسیون با من مشورت کنید. آن فدراسیون‌ها هم کشتی و فوتبال بود. حتی یادم است برای فدراسیون فوتبال که قرار شد تغییراتی انجام بدهیم لیست ٥ یا ٦ نفره را آقای هاشمی طبا پیش رئیس دولت اصلاحات برد تا نظر او را بپرسد. در نهایت رئیس دولت اصلاحات اعلام کردند نظر من روی صفایی فراهانی است.

Share