واکنش کیانوش رستمی به شایعه پناهندگی

 

به گزارش “ورزش سه”، کیانوش رستمی که ۲ مدال المپیک و طلای مسابقات جهانی را در کارنامه افتخاراتش دارد، این روزها در شرایطی خودش را برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ آماده می کند که حاشیه های زیادی سراغش آمده است.

بعد از مدتی اختلاف با فدراسیون وزنه برداری بر سر اینکه رستمی قصد داشت جدا از سایر ملی پوشان و به صورت انفرادی تمرین کند، مسئولان فدراسیون در برابر خواسته قهرمان وزنه برداری المپیک کوتاه آمدند. رستمی در چند ماه اخیر زیر نظر برادر خود تمرین می کند تا برای مسابقات جهانی در آمریکا آماده شود.

در ابتدا غیبت او در رکوردگیری نهایی تیم ملی باعث ایجاد حاشیه هایی برایش شد و از دیروز هم خبر عدم صدور ویزای کیانوش بحث های فراوانی را به وجود آورده است. امروز یکی از خبرگزاری ها دلیل عدم صدور ویزای رستمی را به ماجرای دیگری ربط داده است. در این ادعا عنوان شده که قهرمان المپیک ۲۰۱۶ قصد داشته در آمریکا پناهنده شود و به دلیل رد درخواست او از سوی سفارت آمریکا، این بار نیز صدور ویزای رستمی با مشکلاتی مواجه شده است.

کیانوش رستمی در واکنش به این شایعه عجیب با خبرنگار “ورزش سه” به گفت و گو پرداخته که در ادامه مشروح صحبت های این وزنه بردار ملی پوش را می خوانید.

موضوع پناهندگی ام کذب محض است

راجع به این موضوع پناهندگی که امروز عنوان شد باید خدمت مردم عزیزم عرض کنم که این مسئله قویا کذب محض است. بنده به هیچ عنوان حتی به این موضوع فکر هم نکردم، چرا که ما در ایران داریم با عزت زندگی می کنیم و اهل پذیرفتن ذلت نیستیم. از نظر من کلمه پناهندگی عین ذلت می تواند باشد و هر کسی که کیانوش رستمی را بشناسد، می داند که اهل ذلت نیست.

اگر می خواستم پیشنهادات نجومی را قبول می کردم

من اگه می خواستم به چنین موضوعاتی فکر کنم، پیشنهادهایی که بعد از المپیک داشتم را قبول می کردم که از لحاظ مالی هم قابل توجه و نجومی بود. ما در ایران با ارزشهایمان زندگی کردیم، پرورش یافتیم و قهرمان شدیم. ما مدیون شهدا و جانبازان هستیم و پاسدار قطره قطره خون این بزرگواران خواهیم بود. چطور ممکنه که در خواست پناهندگی کنیم؟ ما با عزت در کشورمان زندگی می کنیم، ورزش میکنیم و انشاالله با عزت خواهیم مرد.

متاسفم برای کسی که به پناهندگی تن بدهد

من برای کسی که یک فرد ایرانی خود را تلقی می کند و بخواهد به پناهندگی تن بدهد و برای کشور دیگر افتخارآفرینی کند، متاسفم. خودم هیچ وقت به این موضوع فکر نکردم و اصلا دوست ندارم از این به بعد هم به آن فکر کنم.

 

فدراسیون باید نظر بدهد

درباره اینکه چرا برای صدور ویزای من مشکل ایجاد شده و آیا باید زودتر اقدام صورت می گرفت، من نمی توانم چیزی بگویم. اطلاع دقیقی از این ماجرا ندارم و بایستی مسئولین فدراسیون در این مورد اظهار نظر کنند و پاسخگو باشند.

برای سربلندی ایران تلاش می کنم

به هر حال من سرباز وطنم هستم و برای اهتزاز پرچم مقدس کشورم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم بود. مطمئن باشید تمام تلاش خود را می کنم که بیشترین و بهترین افتخارات را برای کشورم کسب کنم. آوردگاه و میدان هرکجای این کره خاکی باش، با تمام وجود برای میهنم خواهم جنگید.

امیدوارم مشکل ویزای من حل شود

متاسفانه در شرایط بدی با مشکل ویزا روبرو شدم. امیدوارم این موضوع با اقدام به موقع فدراسیون حل شود و من بتوانم با آسودگی خیال به مسابقات جهانی آمریکا بروم.

Share