گلایه‌های اصحاب رسانه از نمایشگاه ادامه دارد

 

در روز سوم بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، غرفه‌ی انصاف نیوز با استقبال چشمگیری همراه بود. – یکشنبه ششم آبان- حجت‌الاسلام محمدرضا زائری؛ مدیر مسوول و صاحب امتیاز ماهنامه خیمه، محمود علیزاده طباطبایی؛ وکیل محمد علی طاهری و خانواده‌ی هاشمی، حجت‌الاسلام رحمت‌الله بیگدلی؛عضوشورای مرکزی حزب اعتمادملی، کسری نوری؛ مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، قدرت‌الله نوروزی؛ شهردار اصفهان، رضوی؛ عضو سندیکای اتوبوسرانی، پروین بختیارنژاد؛ فعال حقوق زنان و کیوان صمیمی؛ فعال سیاسی، محمد شریفی‌مقدم؛ دبیرکل خانه پرستار و صابر قدیمی، شاعر و طنزپرداز مهمانان این غرفه بودند.

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، نمایشگاه هنوز با گلایه‌هایی از اصحاب رسانه همراه بود. حضور نداشتن خبرگزاری‌هایی همچون فارس، تسنیم و برخی دیگر از رسانه‌های اصولگرا و همچنین روزنامه‌ی شرق، آرمان و …، یک دست بودن رسانه‌ها در این نمایشگاه و انتقاد از توقف نظرسنجی غرفه انصاف نیوز جزو اعتراضات اصحاب رسانه بود.

نیامدن برخی رسانه‌ها به نمایشگاه کار درستی نبود

سلیمان محمدی؛ سردبیرهفته نامه تین نیوز گفت: چینش بهتر از سال گذشته بود. موضوعی که جای سوال دارد، حضورنداشتن برخی رسانه‌ها در این دوره‌ی نمایشگاه بود، هرچند یک تصمیم شخصی است، اما اساسی که این تصمیم برآن گرفته شده و به این دلیل به نمایشگاه نیامدن کار درستی نیست. به خصوص زمانی که این اتفاق در رسانه‌های دو جریان افتاده است. دلیل این تصمیم مشکلاتی که بر سر یارانه‌ها با وزرت ارشاد داشتند، عنوان شده است.

محمدی درباره‌ی توقف نظرسنجی غرفه‌ی انصاف نیز گفت: وقتی این نظرسنجی را انجام می‌دهید، از دیدگاه برادر بزرگتر می‌گویند: حجاب، انقلاب و اسلام را زیر سوال برده‌اید و مساله این است که او یعنی برادر بزرگتر در جایگاه قدرت است! این اتفاق بهر حال نشان دهنده‌ی ضعف دولت و وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی است. وقتی نمایشگاهی به این بزرگی برگزار می‌کنند باید توانایی کنترل آن را هم داشته باشند و از دخالت نهادهای دیگر جلوگیری کنند.

نظرسنجی انصاف نیوز را از روز اول نمایشگاه پیگیری می‌کردم

مدیرمسوول پایگاه خبری تدبیر۲۴ با انتقاد از تقابل اهداف نمایشگاه با رسانه‌ها گفت: اهداف نمایشگاه با اهداف رسانه‌های حاضر در آن متفاوت است. به نظرمن نمایشگاه زمانی جذاب می‌شود که صداهای مختلف بیشتری در آن وجود داشته باشد. اگر اولویت خاص مردم، سیاسی و اقتصادی است، بیشتر توجه به این حوزه باید اختصاص یابد.

وی ادامه داد: نظرسنجی انصاف نیوز را از روز اول نمایشگاه پیگیری می‌کردم و خیلی برایم جالب بود. انتقادی هم به طرح و نوع سوال‌هایتان داشتم، اما مردم کارخودشان را می‌کنند و اگر نظرشان در نظرسنجی نگویند، در جای دیگری خواهند گفت، پس چه بهتر که الان در سایه‌ی یک رسانه‌ی دارای مجوز این اتفاق بیافتد.

باید نگاه‌های تنگ‌نظرانه و امنیتی نسبت به رسانه از بین برود

مسوول غرفه‌ی یول پرس، گفت: درمورد نمایشگاه امسال با وجود این که فعالیت‌های زیادی انجام شده است، اما نقص‌ها و کاستی‎های زیادی هم دارد. تعداد رسانه‌های حاضر نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است؛ بی‌نظمی و کمبود امکانات جزو این نواقص بود و هرگونه سانسور در امر رسانه و خبر و گردش آزاد اطلاعات به هر شکل و عنوانی درست نیست و باید نگاه‌های تنگ‌نظرانه و امنیتی نسبت به رسانه از بین برود.

خلأ نبود برندهای رسانه‌ای خیلی خاص را بسیار احساس کردم

محید خرمی؛ مدیرعامل روزنامه شهرآرا نیز گفت: با این نظرسنجی مشارکت مردم حاصل می‌شود و مردم احساس می‌کنند که نظرشان یک جایی اعمال می‌شود. درنهایت، خلأ نبود برندهای رسانه‌ای خیلی خاص مانند شرق را بسیار احساس کردم. به هردلیلی از جمله مادی و غیرمادی باشد، اتفاق خوبی نیست. نمایشگاه برای عرضه‌ی رسانه نیست و تمام رسانه‌ها هر روز در حال عرضه خودشان هستند؛ باید مردم را وارد میدان خبرنگاری کرد.

Share