گزارش مهم اف.بی.آی درباره مخالفان ترامپ

 

سردبیر سابق مجله نیویورک تایمز و مولف چندین کتاب پرفروش به ویژه کتابی درباره کلینتون‌ها کتابی را امروز (دوشنبه) با عنوان “جنگ تمام عیار: توطئه نابودی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا” منتشر کرده و در آن به شواهدی تکان دهنده درباره دیدار گروه های افراطی آمریکا با برخی از رهبران داعش برای براندازی ترامپ اشاره کرده است.

به گزارش   روزنامه دیلی میل : ادوارد کلین، مولف کتاب “جنگ تمام عیار: توطئه برای سرنگونی دونالد ترامپ” در این کتاب به گزارش منطقه‌ای اف.بی.آی اشاره کرده که به اندرو مکابه، مدیر موقت این اداره در تاریخ ۱۱ ژوئیه سال جاری میلادی ارائه شده است.

وی در این کتاب می نویسد: شواهد مستدلی وجود دارد که نشان می‌دهد روابط رو به رشدی میان رادیکال‌های آمریکایی و داعش و همچنین چندین زیرگروه داعش و گروه‌های جدا شده آن وجود دارد.

براساس گزارش اطلاعاتی محرمانه از دفاتر منطقه‌ای اف.بی.آی مشخص شد که تحقیقات محرمانه اف.بی.آی درباره “جنبش مقاومت” در کمپ‌های دانشگاهی علیه دونالد ترامپ به یک کشف هشدارآمیز منجر شد همدستی آنارشیست‌های آمریکایی با تروریست های خارجی در داعش و القاعده.

اف بی آی در گزارش خود آورده است: مدارک مستدل و آشکاری وجود دارد که نشان می‌دهد روابط فزاینده‌ای میان افراط‌گرایان آمریکایی و داعش و همچنین گروه‌های وابسته و یا جدا شده از آنها وجود دارد.

گزارش اف.بی.آی درباره تلاش‌های داعش در به خدمت گرفتن حامیانش در میان گروه‌های خشن آمریکایی نظیر “Antifa” این ادعای ترامپ را تایید می کند که گفته بود آنارشیست های چپ گرا همانند نژادپرستان سفیدپوست راست گرا خطرناک هستند.

در این گزارش آمده است: این بزرگترین چالش برای پلیس از زمان برخورد با گروه های آنارشیست و هرج و مرج طلب چون Weather Underground و نژادپرستان پلنگ سیاه است.

تابستان گذشته، اف.بی.آی نیروی ضربتی را در اروپا برای بررسی تظاهرات گسترده توسط گروه‌های رادیکالی نظیر “اقدام ضد فاشیست” در آلمان علیه حضور ترامپ در نشست رهبران گروه ۲۰ مامور کرد.

در گزارش اف.بی.آی آمده است: این نیروی پلیس ویژه با نظارت بر نشست گروه ۲۰ در هامبورگ و رازیابی اطلاعات مقام‌های محلی و اینترپل به این نتیجه رسید که آنارشیست ها و گروه‌های رادیکال آمریکایی به آلمان سفر کرده و در این تظاهرات خشونت آمیز علیه ترامپ حضور داشتند. همچنین شواهدی وجود دارد که دیدار میان این اشخاص و وابستگان داعش وجود داشت که این امر ضرورت فوری برای نظارت بر این اشخاص را بوجود آورد.

جاسوس‌هایی که از سوی اف.بی.آی برای نظارت به آلمان اعزام شده بودند بیشتر بر گروهی از آنارشیست ها از اوکلند، یکی از شهرهای بزرگ ساحلی نزدیک پردیس دانشگاهی کالیفرنیا در برکلی تمرکز داشتند؛ دانشگاهی که شاهد چندین تظاهرات خشن بوده است.

در ادامه گزارش اف.بی.آی آمده است: درحالیکه داعش در عراق مواضع خود را از دست می دهد، تاثیرش در اروپا و سایر نقاط جهان روبه افزایش است. حالا این اداره مشخص کرده که حامیان داعش در جنبش رادیکالی مقاومت آمریکا در ایالات متحده حضور دارند و این مشخص است که خشونت های بیشتری علیه پلیس و نهادهای آمریکایی ازجمله بانک‌ها به وقوع می‌پیوندد.

در ادامه گزارش اف.بی.آی آمده است: سه رهبر کلیدی گروه آکلند در هامبورگ با یکی از رهبران القاعده در شبه جزیره عرب و القاعده در مغرب اسلامی دیدار کردند. رهبر القاعده در شبه جزیره عرب مردی متولد مصر است که مسئول امور مالی و سرباز گیری گروه است. شواهدی وجود دارد که این مرد به این گروه در آکلند کمک تسلیحاتی می‌کند که شامل تجهیرات اولیه برای ساخت بمب و مواد شیمیایی سمی و گازها می شود. یکی از این افراد از آکلند به سوریه رفته بود تا با داعش از نزدیک آشنا شود. هدف وی آموزش تاکتیک ها بود اما گمان می رود که هدف بزرگتری برای انجام حملات مخرب در داخل امریکا داشته باشد.

در ادامه گزارش اف.بی.ای همچنین امده است: از چندین تن از این تبهکاران آکلندی حین حضور در هامبورگ در حال پرتاب کوکتل مولوتوف و رد دست داشتن باتوم‌های آهنی عکس گرفته شده است که با وجود پوشیدن صورت هایشان قابل شناسایی هستند. اقداماتی از سوی آژانس‌های مرتبط صورت گرفته تا مشخص شود با برگشت آنها به آمریکا هویتشان شناسایی می‌شود یا خیر. اما اینکه آنها بازداشت می شوند یا تحت نظر قرار می گیرند، هنوز مشخص نیست. اینکه برخی از آمریکایی ها که به جرم ارتکاب خشونت تحت نظر قرار دارند باعث شده تا به صورت بالقوه مورد استفاده گروه های رادیکالی قرار گیرند.

جیمز کومی پیش از اخراج از سمت مدیر اف.بی.آی اطلاعاتی را درباره ارتباطات میان افراط‌گران خاورمیانه، رادیکال‌های اروپایی و آنارشیست‌های آمریکایی که بخشی از جنبش مقاومت ضد ترامپ هستند، جمع آوری کرده بود.

یکی از منابع اف.بی.آی که به این گزارش جیمز کومی دسترسی داشت، گفت: آمریکایی ها با داعش و سایر سازمان های تروریستی در وبسایت ها در ارتباط هستند و آنها از این وبسایت ها برای دانلود ساز و کار ساخت سلاح استفاده می کنند. همانطور که دولت ترامپ نشان داده که درباره منهدم کردن داعش چقدر مصمم است ائتلاف میان رادیکال‌های امریکایی و داعش هرچه نزدیکتر می شود. روابط اینترنتی میان آنان واقعا زیاد است. اف.بی.آی تلاش کرده تا خودش را با وضعیت موجود وفق دهد چون دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا از ارائه منابع مورد نیاز به اف.بی.آی برای نفوذ و نظارت بر گروه های رادیکالی در پردیس های دانشگاهی امتناع می‌کرد و می گفت هرگونه صحبت درباره ارتباط میان اسلام رادیکالی – عبارتی که دولت اوباما هرگز از آن استفاده نکرد- و افراط گرایان آمریکایی واقعا مضحک است. لورتا لینچ، دادستان کل سابق آمریکا اگر می‌شنید که اف.بی.آی سازمان‌های سیاسی دانشگاهی را تحت نظارت دارد واقعا ناراحت می شد. اما همه اینها در دوران ترامپ تغییر کرد. همه می دانند که جنبش مقاومت که تلاشش برای خلاص شدن از شر ترامپ به هر وسیله‌ای است، شرایط خوبی را برای داعش و القاعده به منظور حضور در آمریکا فراهم کرده است.

Share