اف‌ بی‌ آی مدیر کمپین ترامپ را احضار کرد

 

رسانه‌های آمریکایی امروز (دوشنبه) اعلام کردند که از “پل مانافورت”، مدیر سابق کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ خواسته شده که خود را به اف بی ای معرفی کند.

به گزارش  خبرگزاری اسپوتنیک، اگرچه این اطلاعات هنوز توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و خود پل مانافورت تایید نشده اما گفته می‌شود که از پل مانافورت خواسته شده برای تحقیقات درخصوص مداخله روسیه در انتخابات آمریکا خود را معرفی کند.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، علاوه بر پل مانافورت، ویک گیتس، شریک تجاری سابق وی نیز برای تحقیقات احضار شده است.

هنوز اتهامات دقیقی پل مانافورت و گیتس اعلام نشده است.

مانافورت ۶۸ ساله از ژوئن تا اوت ۲۰۱۶ در کمپین ترامپ بود و پس از آن به دنبال انتشار گزارش‌هایی درباره دریافت میلیون‌ها دلار غیرقانونی از یک حزب حامی روسیه در اوکراین استعفا کرد.

ماموران اف‌بی‌آی، پلیس فدرال آمریکا، در ماه ژوئیه امسال به خانه پل مانافورت یورش بردند و مدارکی را از آنجا ضبط کردند.

مانافورت یکی از نزدیکان رئیس جمهور آمریکا است که نامش در پرونده ارتباط ستاد ترامپ با روسیه مطرح بوده است.

اتهامات مانافورت هنوز دقیقا معلوم نیست، اما احضار او حکایت از آن دارد که روند تحقیقات پرونده اتهام تبانی احتمالی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه وارد مرحله‌ای تازه شده است.

روز جمعه شبکه سی‌ان‌ان آمریکا گزارش داد که رابرت مولر، بازرس ویژه وزارت دادگستری فدرال که در گذشته رئیس اف‌بی‌آی بوده است، اسم یا اسامی متهمانی را به دادگاه ارائه کرده که احتمال دارد تا روز دوشنبه بازداشت یا تفهیم اتهام شوند.

دونالد ترامپ بارها هرگونه تماس غیرمجاز و تبانی با روسیه در جریان انتخابات سال گذشته علیه رقیب دموکراتش هیلاری کلینتون را تکذیب کرده است.

 

Share