مقام سابق: کلینتون کنترل حزب دموکرات را در دست گرفته بود

 

بی بی سی :  دانا برازیل، رییس پیشین کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا در کتاب تازه ای هیلاری کلینتون را متهم کرده است که با استفاده از اهرم مالی کنترل این حزب را در جریان مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ در اختیار گرفته بود.

خانم برازیل در کتابش نوشته خانم کلینتون در قراردادی با کمیته ملی حزب دموکرات، تامین نیازهای مالی این حزب را در ازای در اختیار گرفتن امور مالی و تببین استراتژی حزبی متقبل شد.

به نوشته خانم برازیل، این موضوع به تبعیض میان خانم کلینتون و سناتور برنی سندرز در جریان رقابت های داخلی حزب دموکرات برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری این حزب منجر شد.

حامیان آقای سندرز پیش تر حزب دموکرات را متهم کرده بودند که به نفع خانم کلینتون عمل کرده است هر چند که آقای سندرز هم قرارداد مشابهی را برای تامین مالی این حزب امضا کرده بود.

دونالد ترامپ در توییتر خواستار برخورد قضایی با این موضوع شد و حزب دموکرات را متهم کرد که نامزدی ریاست جمهوری را به طور غیرقانونی از چنگ آقای ساندرز خارج کرده است.

خانم برازیل در کتاب خود درباره نحوه راهیابی دونالد ترامپ به کاخ سفید نوشته، توافق خانم کلینتون با حزب دموکرات غیرقانونی نبود ولی غیراخلاقی بود و شرافت حزب را خدشه دار کرد.

ای میل های هک شده کمیته ملی حزب دموکرات که سال گذشته منتشر شدند، بیانگر اطلاع خانم کلینتون از سوال های مورد پرسش در یک مناظره تلویزیونی سی ان ان در زمان انتخابات بود و این موضوع انتقادهایی را از عملکرد خانم برازیل به عنوان رییس موقت کمیته ملی حزب دموکرات به همراه داشت.

Share