جاسوس انگلیسی ۱۶۸ هزار دلار برای تهیه گزارش علیه ترامپ گرفته بود

 

کمپانی کریستوفر استیل کارمند پیشین سازمان ضدجاسوسی انگلیس MI۶ مبلغ ۱۶۸ هزار دلار از بابت تهیه یک پرونده که در آن به دروغ دونالد ترامپ را متهم به همکاری با روس‌ها در انتخابات آمریکا کرده بود از وکلای ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون گرفته است.

خبرگزاری رویترز امروز پنجشنبه ۱۱  آبان ماه در گزارشی در این مورد می‌نویسد: “کمپانی خصوصی ‘فیوژن جی‌پی‌اس’ (Fusion GPS) که مسئول تهیه یک پرونده متهم کننده علیه دونالد ترامپ و تحویل آن به ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون بوده است، مبلغ ۱۶۸ هزار دلار از دفتر حقوقی ‘پرکینز کوی’ (PerkinsCoie) دریافت کرده است. این دفتر حقوقي نماینده رسمی کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا (DNC) و مسئول امور حقوقی ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون بوده است”.

روزنامه واشنگتن پست هفته گذشته برای نخستین‌بار فاش ساخت که ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون و DNC مخارج تهیه این گزارش را به کریستوفر استیل پرداخت کرده بودند.

به گزارش رویترز، انتقال پول به کمپانی کریستوفر استیل از طریق مارک الیاس وکیل حزب دموکرات آمریکا و وابسته به دفتر حقوقی ‘پرکینز کوی’ انجام شده است.

محتویات این پرونده ساختگی نخستین‌بار در ژانویه امسال توسط خبرگزاری بازفید (BuzzFeed) منتشر شده بود ولی در آن زمان خبرگزاری‌های مهم آمریکا از بازپخش آن به علت عدم تأیید از سوی بازیگران این پرونده جنجالی خودداری کرده بودند.

Share