سخنگوی سپاه: قطعا با دولت همکاری داریم، رسانه‌ها القاء اختلاف می‌کنند

 

سردار رمضان شریف با بیان اینکه علت مخالفت دشمن با سپاه این است که نمی‌تواند رمز موفقیت سپاه را کشف کند گفت: دشمن هر طرحی را که در کشور ما پیاده کرده است نمی‌گویم خسارتی را نداشته اما سپاه و جمهوری اسلامی یاد گرفته است که چگونه این تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کند.

به گزارش جماران، سخنگوی سپاه پاسداران با بیان این که میزان ترس دشمن از سرمایه اجتماعی سپاه بیشتر از موشک‌های ما است، گفت: سپاه پاسداران مانند همیشه قطعاً با دولت همکاری خواهد داشت.

سردار رمضان شریف در خصوص تاثیر تحریم‌های آمریکا بر نفوذ منطقه‌ای سپاه پاسداران گفت: سپاه پاسداران از ابتدای پیدایش خودش تا امروز همواره زیر تیر و دید دشمنان بود و از همان ابتدا چنین تحریم هایی را در قبال نیروهای مسلح به خصوص سپاه پاسداران ایران اعمال کرده اند؛ این تحریم‌ها همیشه استمرا داشته و هیچ دوره‌ای هم نبوده است که آن‌ها در این روند گشایشی ایجاد کرده باشند.

وی ادامه داد: بنابراین به اعتقاد من این تحریم‌ها بر روی سپاه، نه تنها هیچ تاثیر منفی ندارد، بلکه قطعاً باعث افزایش سرعت، دقت و کارایی بیشتر سپاه می‌شود. اما نکته نهفته در این موضوع این است که رئیس جمهور آمریکا رسماً از تریبون سازمان ملل ملت ایران را تروریست نامید. بنابراین این تحریم‌ها برای فشار بر ملت ما است و سپاه پاسداران و هر اسم دیگری که این‌ها بگویند، بهانه‌ای بیش نیست.

سخنگوی سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران در تارو پود این کشور خاستگاه و جایگاه دارد و فرزند همین مردم است و افتخارش هم این است که وظیفه ذاتی خودش را بدون کوچکترین تردیدی انجام داده است؛ به لطف خداوند امنیت را که مهمترین نیاز کشور ما بوده است به خوبی تامین کرده و در بخش توسعه قدرت دفاعی کشور گام‌های بسیار اساسی را به اعتراف دوست و دشمن برداشته است. در حوزه سازندگی، محرومیت زدایی و همراهی با دولت‌ها، تلاش خودش را انجام داده و قطعاً سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از این تحریم‌ها مسمم تر است که راه خودش را ادامه دهد.

وی با بیان این که سپاه نهادی است، ایمانی و انقلابی با تدبیر و هوشمند، گفت: علت مخالفت دشمن با آن این است که نمی‌تواند رمز موفقیت سپاه را کشف کند و چون نمی‌تواند این را کشف کند نمی‌تواند به ما ضربه بزند. دشمن هر طرحی را که در کشور ما پیاده کرده است نمی‌گویم خسارتی را نداشته اما سپاه و جمهوری اسلامی یاد گرفته است که چگونه این تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کند و به لطف خدا در عملیات مستشاری که به درخواست کشورهای اسلامی صورت می‌گرفته، مشورت‌های سپاه کارساز بوده است و از آسیب بیشتر دیدن کشورهای منطقه جلوگیری کرده است. به طوری که آن‌ها از عملکرد سپاه راضی هستند.

سردار شریف با تاکید بر این که ما خودمان را به مفهوم واقعی کلمه نوکر این ملت می‌دانیم و سپر بلای حوادث بوده‌ایم و هستیم، ابراز داشت: دشمن هم دقیقاً از همین سرمایه اجتماعی سپاه وحشت دارد. میزان ترس دشمن از سرمایه اجتماعی سپاه بیشتر از موشک‌های ما است.

نزدیکی آقای روحانی به سپاه
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه در خصوص نزدیکی رئیس جمهور به سپاه و همکاری سپاه با دولت گفت: معمولاً فرهنگ ما ایرانی‌ها به گونه‌ای است که وقتی احساس کنیم دشمنی درحال نزدیک شدن به ما و تهدید امنیت ملی مان است، به صورت طبیعی بخشی از برداشت‌های متفاوتمان را کنار می‌گذاریم و سعی می‌کنیم همه پتانسیلمان را را برای مقابله با دشمن به کار ببریم.

وی در پایان تصریح کرد: سپاه نیز نه در این مقطع بلکه همیشه با دولت‌ها همکاری داشته است؛ این رسانه‌ها هستند که گاهی اختلاف سپاه و دولت را القاء می‌کنند. در حال حاضر نیز قطعاً با دولت همکاری خواهیم داشت.

Share