ادعاهای جنجالی معاون سابق احمدی‌نژاد علیه مشایی و بقایی

 

خبرگزاری ایسنا :  «عباس امیری‌فر» از ادعاها، افشاگری‌ها و حرف‌‌های عجیب برخی یاران سابق احمدی‌نژاد، بقایی و مشایی درباره‌ی مواضع اخیر آنها خبر داد؛ حرف‌هایی که در صورت صحت می‌تواند جنجال‌های جدیدی درباره‌ی دو دولت احمدی‌نژاد به پا کند.

بخشی از مطالب ارسالی آقای امیری‌فر به انصاف نیوز در پی می‌آید:

بگم بین من و تو در آذر ماه ۹۰ چی گذشت؟

روح الله احمدزاده کرمانی، معاون احمدی‌نژاد در دولت او هم در کانال خود نوشته است:

«آقای بقایی بگم؟ بگم؟! بگم ماجرای استعفای من از دولت در سال ۹۰ چی بود؟ بگم بین من و تو در آذر ماه ۹۰ چی گذشت؟ بگم در مورد چیزایی که اگه بگم مثل بمب میترکه! پس اگه بگم بگم رو میخوای نگم به قانون تن بده!»

«بگم بگم اول: یادته سید الف. ع. از مسوولین‌حراست و از بچه‌های حفاظت وزارت اطلاعات اومد پیش من و پرده از راز مهمی از گذشته‌ی شما برداشت و بعد توی دولت که کنار هم نشسته بودیم وقتی در گوشت آن راز را گفتم …»

پرتقال فروش

فردی به نام «ایرج ستاری» هم پس از ادعای اخیر بقایی درباره‌ی پرداخت ۱۰ میلیاردی در دولت احمدی نژاد به یکی از مسوولین نوشته است:

«داستان گربه‌ای هست که گیر افتاده و چنگ میندازه. ده میلیارد یا واقعیت دارد یا دروغ است. اگر واقعیت دارد با چه مجوزی و با چه عنوانی از کدام محل و ردیف پرداخت شده و تاکنون مسکوت مانده، پس متهم ردیف اول احمدی نژاد و بقایی و مشایی. دوم اگر واقعیت ندارد مصداق دروغ و تشویش اذهان عمومی و تهمت هست که باز متهم ردیف اول بقایی. حالا پیدا کنیم پرتقال فروش را».

درخواست امحائ پرونده‌ی مه آفرید امیر خسروی

روح الله احمدزاده کرمانی همچنین خطاب به مشایی نوشته است:

«جناب! هیات دولت در بیرجند و ماجرای دستور به بنده در خصوص امحائ پرونده‌ی مه آفرید امیر خسروی و عدم تمکین من در برابر این دستور غیر قانونی و تهدید به عزل و اینکه گفتید ماجرا به بولتن‌های فوق محرمانه درز کرده…»

چه کسی با «آدام وریتی» و «لئام فاکس» دیدار کرد

یکی از مطالب ارسالی با نام مستعار «اِنَّ اللهَ مَعَ الصّابرینَ» پس از انتشار ویدیوی اخیر احمدی‌نژاد که باعث مسدود شدن سایت او شده، آمده است:

«احمدی‌نژاد در ویدئویی موسوم به صدای مردم، سعی کرد تا تمام تقصیر بی‌تدبیری‌های خود در دو سال آخر دولت دهم را به گردن اشغال کنندگان سفارت انگلیس بیاندازد. او بدون نام بردن از هیچ فردی، گفت که یک افسر اطلاعاتی انگلیس، برای سرنگونی دولت او و تسخیر سفارت با افرادی در ایران دیدار کرده است. طبق اخباری که برخی رسانه‌های غربی منتشر کردند، این شخص «آدام وریتی» مشاور و دوست نزدیک «لئام فاکس» وزیر دفاع دولت سایه و وزیر تجارت بین الملل انگلیس بوده است. فارغ از تمام حواشی و نکات حاشیه‌ای، جالب است که «آدام وریتی» مهره انگلیسی که احمدی‌نژاد می‌گوید سال ۹۰ برای سرنگونی دولت او و نقشه ریزی برای تسخیر سفارت انگلیس به ایران آمده بود، در سال ۸۸ یعنی دو سال قبل از اشغال سفارت، قرار ملاقاتی بین «لئام فاکس» و یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد در لندن را تدارک دیده بود (منبع: ایندیپندنت). باید دید آیا احمدی‌نژاد قبل از اینکه انگشت اتهام را به سوی افراد ناشناس ببرد، با دوستان نزدیک خود در دولت که با این دو نفر در ارتباط بودند چگونه رفتار خواهد کرد؟ آیا این شخص را به ملت ایران معرفی خواهد کرد؟»

مگر چه چیزهایی را اعتراف کرده

کانال شیب۹۰ با اشاره به یکی از مطالب تلگرامی آقای بقایی نوشته است:

«بقایی چه در پرونده‌ی خود دارد و چه چیزهایی را اعتراف کرده است که اینگونه بجای انکار و دفاع از اتهامات؛ بر نهادهای امنیتی می‌تازد و آنها را متهم به اعتراف گرفتن زورکی می‌کند؟»

Share