قربانیان زلزله غرب کشور به چندصد تن رسید

 

اخبار روز :  • زلزله ای به بزرگی ۷.۶ ریشتر شامگاه یکشنبه غرب ایران را لرزاند، تعداد قربانیان این حادثه به چند صدتن رسیده و بیش از سه هزار و نهصد مجروح و مصدم بر جای گذاشته است …

بر اساس اعلام مسئولان تا این لحظه (۱۲:۱۵روز دوشنبه) زلزله غرب کشور ٣۲٨ کشته و ٣۹۵۰ مصدوم برجا گذاشته است. این زلزله شامگاه یکشنبه در استانهای غربی کشور روی داده و تلفات انسانی آن رو به افزایش است.

ساعت ۹ صبح سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد تاکنون ۲۰۷ جسد توسط پزشکی قانونی کرمانشاه معاینه و برای آنان جواز دفن صادر شده است .

تعداد کشته ها در سرپل ذهاب ۱۴۲ نفر،اسلام آباد غرب ۲۲ نفر، ثلاث باباجانی ۱۵ نفر، کرند غرب ۱۴ نفر و قصر شیرین ۱۴ نفر تا این لحظه اعلام شده است .

ساعت نه و سی دقیقه سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور اعلام کرد تا این لحظه ۲۰۷ نفر در زلزله غرب کشور کشته و ۱۷۰۰ نفر مصدوم شدند .

مسئول شبکه لرزه‌ نگاری استان کرمانشاه گفت: از شب گذشته و پس از وقوع بزرگترین زمین لرزه استان که در ازگله اتفاق افتاد تا ساعت هشت صبح امروز ۱۰۴ پس لرزه اتفاق افتاده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه اعلام کرد برای کمک رسانی به زلزله زدگان استان نیاز جدی به نان، آب، غذا، چادر و پتو داریم

 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیمارستان سرپل ذهاب عملا تخریب شده و در زمان حاضر کمبود شدید دارو، سرم، تخت و تجهیزات در استان وجود داشته و مناطق زلزله زده به امداد رسانی ستادی، نیاز شدید دارند.

در ساعت ده و سی دقیقه معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی آخرین تعداد مصدومان زلزله غرب کشور را تاکنون ۲ هزار و ۵۰۴ نفر اعلام کرد و افزود: فعالیت تیم های اورژانس در مناطق زلزله زده در غرب کشور به خصوص در استان کرمانشاه و شهرهای قصرشیرین و سرپل ذهاب ادامه دارد و احتمال افزایش مصدومان وجود دارد.

قاسم جان بابایی درباره تعداد فوتی های این حادثه گفت: وزارت بهداشت آمارهایی از تعداد کشته ها دارد اما چون مرجع اعلام فوتی ها ،سازمان پزشکی قانونی است برای پرهیز از تعدد آماری، مطابق قانون بهتر است این آمار را سازمان پزشکی قانونی اعلام کند.
ساعت ده و نه دقیقه وزیر بهداشت اعلام کرد: تعداد مصدومان زلزله به ۲۵۰۴ نفر رسید

معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی آخرین تعداد مصدومان زلزله غرب کشور را تاکنون ۲ هزار و ۵۰۴ نفر اعلام کرد.

 

فعالیت تیم های اورژانس در مناطق زلزله زده در غرب کشور به خصوص در استان کرمانشاه و شهرهای قصرشیرین و سرپل ذهاب ادامه دارد و احتمال افزایش مصدومان وجود دارد.

معاون استاندار کرمانشاه بیان کرد: جاده ها به علت ریزش کوه بسته شده بود که غیر از برخی راه های روستایی مابقی راه ها باز است و تلاش برای بازگشایی راه های بسته ادامه دارد.

تا ساعت یازده صبح تعداد اجساد معاینه شده در هر یک از شهرستان های استان: سرپل ذهاب ۱۴۹، اسلام آباد غرب ۲۲، ثلاث باباجانی ۱۵، کرند غرب ۱۴ و قصر شیرین نیز ۱۴ نفر بوده است که در مجموع به ۲۱۴ تن می رسد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در اثر زلزله شب گذشته، ۵ اثر تاریخی در شهرستانهای قصرشیرین، سرپل ذهاب و دالاهو آسیب دیده‌اند و سرکشی‌ها به دیگر آثار تاریخی برای تخمین درصد آسیب‌های وارده ادامه دارد.

 

Share