حمله‌ی پلیس برای بازداشت ده جاسوس رژیم ایران در آلمان

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که پلیس آلمان برای بازداشت ده جاسوس مرتبط با رژیم ایران دست به بازرسی‌های گسترده در شهرهای مختلف این کشور زده‌ است.

اشتفان بیل سخنگوی دادستانی کل آلمان گفته است که «این مظنونین در رابطه با یک واحد وابسته به رژیم ایران، به جاسوسی درباره افراد و نهادهای مختلف در آلمان مشغول بوده‌اند.»

سخنگوی دادستانی کل آلمان به آسوشیتدپرس گفته است که حمله‌ی پلیس علیه این افراد مشکوک در روز سه‌شنبه، ۱۶ ژانویه ۲۰۱۸، بر اساس اطلاعاتی انجام شده که سازمان امنیت این کشور در اختیار دادستانی قرار داده است.

این سخنگوی دادستانی آلمان حاضر نشد درباره گزارش مجله هفتگی «فوکوس» اظهار نظر کند. فوکوس گزارش داده است که مظنونین وابسته به رژیم ایران علیه شهروندان اسراییلی در آلمان جاسوسی می‌کرده‌اند.

پیش از این یک شهروند پاکستانی به جرم جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایران بازداشت و محاکمه شده بود. دادگاهی در برلین با صدور حکم چهار سال و سه ماه زندان برای سید مصطفی ح. یک دانشجوی پاکستانی، او را متهم کرد که برای سپاه قدس جاسوسی می‌کرده است. ماموریت او شناسایی مسیر رفت و آمد «راینهولد رُبه» یکی از نمایندگان پارلمان آلمان از حزب سوسیال دمکرات است که قبلا رئیس انجمن دوستی آلمان و اسرائیل بوده است.

Share