پرواز شبانه هلی‎کوپتر در «بیت رهبری»: شایعه خارج شدن خامنه‌ای از تهران

 

کیهان لندن : (+ویدیو) گزارش‎های تایید نشده از تهران حاکی است پنج‏شنبه، ۱۲ بهمن، یک فروند هلی‎کوپتر در خانه علی خامنه‎ای رهبر جمهوری اسلامی فرود آمده و دقایقی بعد محل را ترک کرده است.

در همین زمینه فیلمی کوتاه در فضای مجازی منتشر شده که با استفاده از دوربین تلفن همراه ضبط شده و فیلمبردار ضمن اعلام حدود موقعیت خود می‎گوید ساعت ۰۱:۱۵ بامداد این هلی‎کوپتر در «بیت» فرود آمده و ۱۵ دقیقه بعد برخاسته و منطقه را ترک کرده است.

 

تاریک بودن هوا باعث شده نوع هلی‎کوپتر مشخص نشود و حدس در مورد اینکه متعلق به کدام نهاد بوده یا مسافران احتمالی آن چه کسانی بوده‌اند ممکن نیست، اما شایعه شده که علی خامنه‎ای و اطرافیان او همزمان با نزدیک شدن به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و فراخوان‎های متعدد اعتراضی مردم، تهران را موقتاً ترک کرده است.

این خبر وقتی قوّت بیشتری می‎گیرد که در دی‎ماه همراه بالا گرفتن اعتراضات سراسری در بیش از ۱۰۰ شهر ایران، منابع خبری ترکاز جمله روزنامه حریّت ترکیه نوشتند که گروهی از بستگان خامنه‎ای به ترکیه فرار کرده‌اند.

همچنین اخبار و گزارش‎های متعددی از جمله در پایگاه خبری اسکای‎نیوز عربی منتشر شده که مدعی شده‌اند پروازهای مشکوکی از داخل ایران با هواپیماهای ناشناس به خارج از کشور انجام شده است.

اواخر دی‌ماه نیز ویدیویی کوتاه توسط شهروندی ساکن منطقه پاسداران تهران منتشر شد که مدعی بود کامیون‎هایی شبانه به مراکز سازمانی وزارت اطلاعات یا اطلاعات سپاه  وارد شده و محموله‎هایی را بارگیری کرده و از آن منطقه خارج می‎کنند. مشخص نیست این محموله‎ها چه بوده است.

 

Share