یوتیوب منبع ویدیوهای خود را در اختیار کاربران قرار می‌دهد

 

یوتیوب از این پس پیش از نمایش فیلم‌ها و ویدیوها به کاربران خود، به آنها می‌گوید که چه سازمان یا کشوری آنها را تولید کرده است.

به گزارش روزنامه دیلی تلگراف، این اقدام جدید یوتیوب در راستای شفافیت بخشیدن به محتوای فیلم‌ها و ویدیوهای منتشرشده در وبسایت این شبکه اجتماعی صورت می‌گیرد.

یوتیوب با انتشار اطلاعیه‌ای در این مورد گفت: «اجرای این مقررات جدید که نام کشور تولیدکننده ویدیو را پیش از نمایش آن اعلام می‌کند، به کاربران این اجازه را می‌دهد که بدانند منبع تولیدکننده این ویدیو و محتوای خبری آن از کجاست تا بتوانند انتخاب خود را آگاهانه انجام بدهند».

یوتیوب در گذشته از سوی دولت آمریکا برای پخش ویدیوهایی که توسط دولت روسیه و با اهداف سیاسی تولید شده است، مورد انتقاد قرار گرفته بود.

برخی از ویدیوهای منتشرشده بر روی این شبکه اجتماعی نیز مبلّغ افکار نژادپرستانه و افراطی مذهبی بوده است که یوتیوب از بابت آن پوزش‌خواهی کرده است.

جف سامِک، از مقامات ارشد «یوتیوب نیوز»، به روزنامه تلگراف گفت که البته او انتظار ندارد که این مقررات جدید به‌طور کامل رضایت همه را فراهم کند.

او افزود: «اخبار و چگونگی دریافت و محتوای آن‌ها اکنون به‌ بخش مهمی از زندگی روزمره انسان‌ها تبدیل شده و ما امیدواریم بتوانیم به چگونگی پخش مناسب اخبار از شبکه یوتیوب یاری برسانیم.»

به گفته سامِک، افرادی که مقررات جدید یوتیوب را برای پخش ویدیوهای خود نادیده بگیرند، با مجازات‌های قانونی روبرو خواهند شد.

Share