هنوز به پرونده اسیدپاشی‌های اصفهان ورود نکرده‌ام

 

محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان در خصوص آخرین وضعیت پیگیری پرونده‌های اسیدپاشی اصفهان گفت که« تاکنون به این مساله ورود نکرده‌ زیرا مسائل مهم‌تر از این موضوع  در دستور کار است».

مهر‌علیزاده روز چهارشنبه ۲۵ بهمن‌ماه در گفت‌وگو با ایلنا، افزود: « مسائل بسیارمهم چون آب، اشتغال، محیط زیست و سایر معضلات از موضوعاتی هستند که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد».

اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای اصفهان از مهرماه سال۹۳ آغاز شد که قربانیان زیادی به جا گذاشت و حتی منجر به مرگ یکی از آنها شد.

به دنبال این موضوع خیلی زود در شهرهای مختلف نیز خبرهایی مشابه،  مبنی بر اسیدپاشی بر روی زنان و دختران جوان گزارش شد.

بعد از حادثه اسیدپاشی اظهارنظر سید یوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه مورد توجه قرار گرفت که او گفته بود: «مساله حجاب دیگر از حد تذکر گذشته است و برای مقابله با بدحجابی، باید چوب تر را بالا برد و از نیروی قهریه استفاده کرد».

برخی این حوادث را برای «مقابله با زنان بدحجاب» نسبت دادند و بسیاری از منابع خبری از این اسیدپاشی به عنوان بخشی از« طرح صیانت از حجاب و عفاف در جمهوری اسلامی ایران» نام برده‌اند.

از سوی دیگر هیچ تمایلی از سوی مسوولان قضایی و نظامی و همچنین دولت مبنی بر پیگیری و برخورد جدی با عاملان حادثه صورت نگرفت.

اگرچه پیشتر خانواده قربانیان در مقابل دادگستری اصفهان و همچنین مجلس تجمع کردند ولی گویا اخیرا استاندار اصفهان، با اعلام این خبر که مساله مهم‌تر از این موضوع در دستور کار است، به طور غیرمستقیم از پایان پیگیری عاملان حادثه اسید‌پاشی اصفهان خبر داد.

Share