تحقیق گوگل در مورد اَپ ساخت ایران برای جاسوسی از مردم

 

روزنامه «سان» چاپ لندن در گزارشی می‌نویسد، گوگل تحقیقات خود را در مورد اَپ (App) موبوگرام (Mobogram) که گفته می‌شود از سوی دولت ایران برای فعالیت‌های جاسوسی برنامه‌ریزی شده آغاز کرده است.

به گفته سان ، این روزنامه روز گذشته به صورت انحصاری به کارکرد جاسوسی این اَپ پی برده و فروشگاه‌های آنلاین گوگل و اَپل را متوجه این موضوع کرده است.

سان می‌نویسد: «میلیون‌ها کاربر این اَپ می‌توانند قربانی فعالیت‌های جاسوسی رژیم ایران بشوند».

یک سخنگوی گوگل به این روزنامه گفته است که این غول اینترنتی اکنون تحقیقات ویژه خود را در این مورد آغاز کرده است.

وی اضافه کرده: «ما همواره به نظرات و نگرانی‌های کاربران اینترنتی توجه ویژه داریم و در حال حاضر مشغول تحقیق در مورد این موضوع هستیم، با آنکه ما هیچگاه در مورد هیچ اَپ مشخصی اظهارنظر نمی‌کنیم. اَپ‌هایی را که گوگل در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد تنها به منظور رفاه حال و کارکرد مفید برای آنهاست».

 

روزنامه سان به نقل از یکی از مخالفان حکومت ایران می‌نویسد: «میلیون‌ها ایرانی در سراسر جهان، به‌ویژه آنهایی که در انگلیس ساکن هستند، با استفاده از اَپ موبوگرام با یکدیگر و اعضای خانواده خود در کشور در تماس روزانه هستند».

بر اساس این گزارش، بلافاصله پس از پیاده کردن این برنامه بر روی تلفن‌های موبایل، لیست همه شماره تلفن‌ها دوستان و آشنایان و متن پیام‌های رد و بدل شده میان یکدیگر قابل دسترسی برنامه‌ریزان داخل ایران می‌شود.

Share