لیلا حسین زاده و سینا ربیعی، دانشجویان دانشگاه تهران به حبس محکوم شدند

 

لیلا حسین زاده دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران که در تاریخ ۱۱ دی ۹۶، مقابل منزل خود و توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود توسط قاضی ماشالله احمدزاده رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال “ممنوع‌الخروجی” محکوم شد، خانم حسین زاده پیش از این ۱۶ روز را در بازداشت سپری کرده بود. همراه با خانم حسین زاده، سینا ربیعی، دیگر دانشجوی دانشگاه تهران توسط همین شعبه به تحمل ۱ حبس تعزیری و ۲ سال ممنوع الخروجی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، قاضی ماشالله احمدزاده رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران طی حکمی لیلا حسین زداه، دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران و دانشجوی انسان شناسی این دانشگاه را به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال “ممنوعیت خروج از کشور” محکوم کرد.

قاضی احمدزاده طی همین پرونده، سینا ربیعی، دیگر دانشجوی دانشگاه تهران را هم به اتهاماتی مشابه به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوع الخروجی از کشور محکوم کرد.

این خبر را شوراهای صنفی دانشجویان کشور تایید کرد و افزود این دو دانشجو از جمله دانشجویان دانشگاه تهران هستند که در زمینه مطالبات صنفی دانشجویان فعالیت دارند.

بنا بر رویه دادگاه خانم حسین زاده و آقای ربیعی که اکنون با قید وثیقه آزاد هستند ۲۰ روز برای اعتراض به حکم صادره فرصت دارند.

هرانا پیش از این در تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۶ طی گزارشی از برگزاری دادگاه لیلا حسین زاده فعال صنفی دانشگاه تهران در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران خبر داده بود.

یش‌تر محمود صادقی رئیس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس نیز به تشکیل پرونده قضایی برای حدود ۵۰ دانشجو اشاره کرده بود. پرونده هایی که به نظر می آید در رابطه با اعتراضات سراسری در ایران موسوم به “اعتراضات دیماه” مفتوح شده باشد.

Share