نماینده بیسواد بدنبال رفع و رجوع آبروریزی

 

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ضمن عذرخواهی از مردم و نمایندگان به خاطر اشتباه در تلفظ واژه «لوور»، شرکت در جلسات مختلف مجلس و هم‌زمانی با شمارش آرای استیضاح و شلوغی زیاد در صحن مجلس را دلیل این اشتباه دانست.

اکبر رنجبرزاده در یادداشتی در این باره نوشت:

«بسم الله الرحمن الرحیم
ملت شریف و قدرشناس ایران اسلامی.

آنچنان‌که مطلع و آگاهید، اینجانب اکبر رنجبرزاده، نماینده مردم شریف اسدآباد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تقریر بیانیه‌ای با موضوعیت اصالت اسمی خلیج همیشه فارس در برخورد با کلمه لوور، دچار اشتباه در قرائت اصل واژه شده، که دلیل آن شرکت در جلسات مختلف مجلس، ارتباط کاری با وزراء و مسئولین نهادها در برنامه استیضاح و هم‌زمانی با شمارش آرا و شلوغی زیاد در صحن مجلس بوده است. همچنین اصرار به قرائت تذکر دست نویس و ناخوانای همکار عزیزم. همه اینها موجب آشفتگی در واخوانی درست واژه گشت.

گفتنی است در جریان استیضاح وزرای روحانی صحنه‌هایی در مجلس شورای اسلامی پیش آمد (فیلم زیر) که دستمایه طنز یک روزنامه و تأکید بر سطح سواد نمایندگان شد.

روزنامه جهان صنعت نوشت: …اکبر رنجبرزاده یکی از اعضای هیات‌رئیسه مجلس مجبور شد کلمه «لوور» را تلفظ کند ولی متأسفانه موفق نبود. او در ۵۲سال عمر با عزت خود تلاش کرده بود که با این کلمه مواجه نشود ولی متأسفانه چرخ روزگار این دو را مقابل یکدیگر قرار داد (فیلم زیر)…یکی از بزرگ‌ترین شانس های استیون هاوکینگ این بود که مرد و این اتفاق را ندید که در جهانی زندگی می‌کند که عضو هیأت‌رئیسه پارلمانی یک کشور نمی‌تواند لوور را تلفظ کند. از مردم اسدآباد همدان خواهشمندیم در انتخابات‌های آینده دقت بیشتری به خرج دهند و به افراد توانمندتری رأی دهند. زیرا مجلس جایی است که حتی ممکن است نمایندگان مجبور شوند از کلماتی مثل قسطنطنیه و پروپاگاندا استفاده کنند. خبرهای غیررسمی حاکی از این است که تعدادی از نمایندگان مجلس رنجبرزاده را دوره کرده‌اند و از او می‌خواهند کلمه «آگراندیسمان» را تلفظ کند. او نیز سرش را میان دو دست خود گرفته و جیغ می‌کشد. امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور‌ فرانسه در توئیتی گفته: اگر این نماینده مجلس تا سه روز آینده موفق به تلفظ نشد، نام موزه لوور را به موزه رنجبرزاده تغییر می‌دهیم تا ایشان بتواند آن را تلفظ و از این بحران عبور کند.

 

Share