بازداشت فرمانده و معاون سابق اطلاعات سپاه نبی‌اکرم کرمانشاه به اتهامات جاسوسی و مالی

 

براساس گزارش منابع خبری «آمدنیوز» در سپاه کرمانشاه و زندان حاجی آباد، «سرهنگ دوستعلی آزوغ» فرمانده سابق اطلاعات سپاه نبی‌اکرم کرمانشاه و «سرهنگ نجفی» معاون وی در روزهای پایانی سال ۱۳۹۶ به اتهامات امنیتی و مالی بازداشت شدند.

اتهامات سرهنگ «دوستعلی آزوغ» امنیتی، اختلاس، باج‌گیری و سوءاستفاده از مقام و موقعیت در زمان تصدی پست‌های مدیریتی عنوان شده است. او هم‌اکنون در تهران و در زندان انفرادی متهمان نظامی بازداشت و تحت بازجویی قرار دارد.

متهم دیگر این پرونده، «سرهنگ نجفی» معاون وی در اطلاعات سپاه استان کرمانشاه است که در زندان حاجی‌آباد جاده بیستون زندانی است. وی در زمان بازداشت یک‌بار دست به خودکشی زده و تحت درمان قرار گرفته است. اتهامات «سرهنگ نجفی» معاونت و همکاری با «آزوغ» برای انجام مفاسد عنوان شده است.

«ارتباط با عوامل خارجی» و «دادن اطلاعات به آن‌ها» (جاسوسی)، بخشی از اتهامات افراد مزبور است. گفته شده اقدام به خودکشی «سرهنگ نجفی» نیز افشای جاسوسی برای کشورهای غربی بوده است.

بر اساس گزارش منابع خبری «آمدنیوز»، برخی کاندیداهای انتخابات مجلس در سال ۹۴ نیز از جمله شکات پرونده «سرهنگ آزوغ» هستند.

«آزوغ و نجفی» در جریان انتخابات دوره‌ی دهم مجلس شورای اسلامی با دریافت مبالغ کلان، قول مساعدت برای تأیید صلاحیت برخی کاندیداها در انتخابات مجلس را داده بودند تا برگه تأیید صلاحیت نهادهای امنیتی را به شورای نگهبان ارسال کنند.

«سرهنگ دوستعلی آزوغ» در اسفندماه سال ۱۳۹۵ از پست فرماندهی اطلاعات سپاه کرمانشاه برکنار شد. از دیگر مسئولیت‌های وی فرماندهی سازمان بسیج عشایر کشور، اطلاعات لشکر ۴ بعثت و مسئول اطلاعات تیپ یکم امیرالمومنین بوده است.

تابستان سال گذشته نیز فعالیت‌های «باند فساد فرماندهان سپاه کرمانشاه» توسط «آمدنیوز» افشا شد که ۱۲ نفر از فرماندهان و پرسنل برکنار و اخراج شدند و این باند متلاشی شد.

Share