انتقاد پرویز پرستویی از برخورد جمهوری اسلامی با جمیله، بهروز وثوقی، فردین و دیگر هنرمندان

 

سایت دماوند، پرویز پرستویی، هنرپیشه نامدار سینمای ایران، با انتشار ویدئویی از جمیله، رقصنده مشهور ایران پیش از انقلاب اسلامی، از نحوه برخورد جمهوری اسلامی با او و هنرمندان دیگری مانند بهرام بیضایی، بهروز وثوقی، پوری بنایی، فردین، ناصر ملک مطیعی و … انتقاد کرد.

پرستویی در اینستاگرام خود نوشت: «هنرمند با مخاطب معنی پیدا می کند و روزگاری این عزیزان، چه آنهایی که در ایران هستند و چه آنهایی که در غربت، تو دل مردم جا داشتند و به به و چه چه می شنیدند. کاش رفتاری می کردیم که مملکت خود را رها نکنند و در سرزمین مادریشان بمانند. کاش…کاش…کاش ما می توانستیم کاری کنیم که کارشان به آوارگی نکشد.»

 

این بازیگر سینمای ایران افزوده است: «بهرام بیضایی رفت. بهروز وثوقی رفت. فردین ماند و رفت. ناصرملک مطیعی ماند و تحقیر شد و توهین آمیز با او رفتار کردند. پوری بنایی ماند و ماند. امیر نادری رفت. پرویز صیاد رفت. مسعود اسدالهی رفت. ناصر تقوایی ماند و نگذاشتند کار کنند و خیلی های دیگر در عرصه موسیقی و شعر و…. که در این صفحه جا نمی گیرد.»

پرستویی در عین حال نوشته که «در عوض اختلاسگران هستند و خواهند بود.»

و هر روز به خاوری ها اضافه میشود و به ریش ملت می خندند. نمی دانم جواب خدا را چگونه خواهیم داد. می دانم الان کلی کامنت خواهم داشت که طرف مفسدین را گرفته ام. ولی مهم نیست. همیشه شهدا و جانبازان را سپر میکنیم برای کوبیدن این آدم ها ولی شهدا با گذشت تر بودند و جانبازان که دلسوزتر هستند.

 

Share