دلار؛ فیلم درگیری فیزیکی با رئیس بانک مرکزی

 

امروز ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی با حضور در مجلس در مورد وضعیت بازار ارز بخصوص دلار توضیحاتی داد که این جلسه با درگیری نمایندگان به تنش کشیده شد. (فیلم زیر)

رئیس کل بانک مرکزی گفته که پیشنهاد جایگزینی یورو با دلار را با رهبری مطرح کردم و ایشان نیز استقبال کردند.

علی لاریجانی هم خطاب به وی گفت:‌ این چه وضعی است که مشاور رئیس‌جمهور می‌آید می‌گوید قیمت دلار باید بالاتر برود بعد رئیس دولت می‌گوید این سیاست دولت نیست، خب کنترل کنید. یک صدا از دولت شنیده شود. آقای سیف این ایراد به‌عملکرد شما وارد است که چرا این تصمیمات قبلاً گرفته نشده است؟ چرا باید شرایط اینگونه می‌شد و تصمیم اینچنینی گرفته می‌شد؟

اقتصاد ما سیاه است

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: به ما می‌گویند سیاه‌نمایی نکنید؛ ما چیز سفید را سیاه نمی‌کنیم چراکه اقتصاد ما سیاه است و دولت و مسوولان نتوانسته‌اند کاری در این زمینه انجام دهند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه سال ۹۶ رهبر انقلاب در سخنرانی خود در مشهد بر تقویت تولید و اشتغال تاکید کردند گفت: فردای آن روز دولتمردان بیانیه دادند که مشکل را حل می‌کنیم اما یک سال گذشته و کاری نشده و همه چیز آمار و ارقام و جلسه و مسافرت است و مردم چیزی جز گرانی و بیکاری ندیده‌اند.

وی اظهار کرد: ما مسائل سیاه را بیان می‌کنیم و این سیاه نمایی نیست؛ مکرر می‌گویند که مشکل دلار را حل می‌کنیم و مردم نگران نباشند ولی خبری نیست؛ مردم وعده‌های دروغ را می‌فهمند.

 

Share