موسس تلگرام: داغی سرور عامل قطع ارتباط است

 

موسس و مدیرعامل شرکت تلگرام اعلام کرد، داغ شدن بیش از حد یکی از خوشه های سرور تلگرام عامل قطع ارتباط برخی کاربران به این پیام رسان است که به زودی برطرف می شود. 

به گزارش ایرنا، «پاول دروف» روز یکشنبه ضمن اعلام این خبر در صفحه توییتر خود و عذرخواهی از کاربران تاکید کرد: داغ شدن بیش از حد یکی از خوشه های سرور تلگرام این شرکت ممکن است در چند ساعت آینده موجب مشکلات ارتباطی برای کاربران اروپایی شود.
وی با اعلام اینکه متخصصان در حال بررسی و برطرف کردن این مشکل هستند، اطمینان داد که اتصال کاربران ظرف چند ساعت آینده ممکن خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اتصال کاربران ایرانی تلگرام نیز از صبح امروز به این پیام رسان قطع شده است.

بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان در تلگرام عضویت دارند؛ در ایران نیز آمارهای غیررسمی از عضویت حدود ۴۰ میلیون ایرانی در تلگرام خبر می دهد و بر این اساس دولت برای رفع ایجاد انحصار در حوزه شبکه های اجتماعی و نیز توسعه پیام رسان های داخلی، در بخشنامه ای از دستگاه های اجرایی خواست تا خدمات اطلاع رسانی خود را در تلگرام متوقف و به پیام رسان های داخلی منتقل کنند.

تلگرام قرار است در ایران تحت بهانه «حمایتی کشور از پیام‌رسان‌های داخلی و شکستن انحصار پیام‌رسان‌های خارجی» فیلتر شود. به گفته ی مقامات ایران ۲۵ درصد کاربران ایرانی از تلگرام به پیام رسان های داخلی منتقل شده اند.

Share