کیم جونگ اون به دلایل نامعلوم سخنرانی نکرد

 

رژه ارتش و نیرو‌های مسلح کره شمالی، گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس این کشور صبح امروز با حضور نمایندگان و فرستادگانی از کشور‌های مختلف برگزار گردید و برخلاف سال‌های پیش کیم جونگ اون در آن سخنرانی نکرد واز رژه موشک‌های بالستیک قاره پیما خبری نبود.

به گزارش خبرگزاری کیودونیوز، رژه ارتش کره شمالی ساعاتی قبل از در حضور شماری از مقام‌های ارشد کشور‌های مختلف دنیا از جمله چین، روسیه و ایران برگزار گردید، اما برخلاف سال‌های گذشته به دلایل نامعلومی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در رژه صبح امروز سخنرانی نکرد.

علاوه براین، در هفتمین رژه ارتش کره شمالی بعد از به قدرت رسیدن کیم جونگ در سال ۲۰۱۱ هیچ یک از موشک‌های بالستیک قاره پیما کره شمالی نیز حضور نداشتند.

کره شمالی در رژه قبلی که روز هشتم فوریه امسال و به مناسبت سالگرد تاسیس ارتش این کشور برگزار کرد موشک‌های مدل هواسونگ ۱۴ و ۱۵ را که از مدل موشک‌های قاره پیما با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای است به نمایش گذاشت.

لازم به ذکر است، پس از دیدار ماه ژوئن رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور، این اولین رژه این کشور محسوب می‌شود که رسانه‌های کره شمالی درباره برگزاری آن سکوت کرده اند.

Share