واکنش رسمی وزارت خارجه و دفتر ریاست جمهوری عراق به حملات موشکی سپاه

 

خبرگزاری عراقی وطن نیوز گزارش داده که وزارت خارجه عراق امروز (یکشنبه) بیانیه ای در رابطه با عملیات موشکی روز گذشته ایران علیه مقر مرکزی حزب دمکرات کردستان صادر کرده است.

در این بیانیه آمده است: وزارت خارجه عراق مخالفت خود با بمباران و هدف قرار دادن منطقه کویسنجق از توابع استان اربیل که منجر به کشته و زخمی شدن چند تن شد را اعلام می کند.

در عین حال بیانیه ادامه داده که: این کشور خواهان امنیت همسایگان خود است و استفاده از خاکش برای تهدید امنیت کشورهای همسایه را نمی پذیرد.

نکته جالب این است که دولت عراق در این بیانیه، مشکل را این دانسته که موشک باران این محل و کشتن شماری از افراد اپوزیسیون رژیم ایران «بدون هماهنگی قبلی با مسئولان عراقی به منظور جلوگیری از آسیب دیدن شهروندان» صورت گرفته است!

به گزارش ایسنا، دفتر رسانه ای فواد معصوم، رئیس جمهور عراق نیز در بیانیه ای اعلام کرده که حمله موشکی ایران به پایگاه های تروریست ها در شهر کویسنجق در استان اربیل را تنشی خطرناک و نقض امنیت ملی عراق می داند.

در این بیانیه صحبت از کشته و زخمی شدن برخی شهروندان عراقی در نتیجه این حمله موشکی هم شده و همزمان ضمن صحبت از ضرورت «گفتگوی مسالمت آمیز»، «از درک و فهم مقامات ایرانی از فواید گفتگو و تفاهم با نیروهای ملی که به نفع ملت و دولت ایران است» تقدیر شده است!

Share