احضار یک عضو شورای شهر تهران برای توییتی در مورد حجاب اجباری

 

در پی بازداشت یک عضو شورای شهر شیراز به دلیل نوشتن توییتی در حمایت از دو شهروند بهایی، یک عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز به خاطر انتشار توییتی در مورد «حجاب اجباری»، از سوی دادگاه «فرهنگ و رسانه» احضار شد.

«ناهید خداکرمی» روز جمعه با تایید این خبر به ایرنا گفت که این احضار به دنبال شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان انجام شده است:«به خاطر توییت های منتشره شده از بنده شکایت کرده اند و هم اکنون به دادگاه فرهنگ و رسانه احضار شده ام.»

او افزوده است :«شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان از سوی شعبه ۴ دادسرای رسانه به بنده اعلام شد.»

خداکرمی موضوع شکایت این ستاد را «انتخاب نوع پوشش حق زنان است» عنوان کرده و گفته است: «عجیب است که چه طور یک عضو شورای شهر که نماینده شهروندان است، نمی تواند نظرات کارشناسی خود را در مورد موضوعات روز اعلام کند.»

او اضافه کرده است که وکیلش از هفته آینده این موضوع را از طریق دادسرا پی گیری خواهد کرد.

ناهید خداکرمی ۱۸ تیرماه سال جاری در توییتی نوشت: «انسان اراده، اختیار و شعور دارد. افرادی که اجبارى نبودن #حجاب را با كاربرد اين حجم از كلمات ناشایست معادل برهنگی می‌دانند، حجاب افكار و زبان‌شان كجاست؟ اين ترس و وحشت از موى سر و در مقابل بی‌تفاوتی به فساد اقتصادی، خشونت و آزار نوجوانان و‌ جوانان از کجا می‌آید؟»

خداکرمی که متولد ۱۳۴۴ است، با یک میلیون و ۱۷۲هزار و ۷۸۲ رای به شورای پنجم تهران راه یافت. وی دارای مدرک تحصیلی دکترای علوم بهداشتی و کارشناس ارشد مامایی است و ریاست انجمن علمی مامایی ایران و دبیری کارگروه سلامت و محیط زیست معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری را برعهده داشته است.

برخورد قضایی با نماینده مردم تهران برای انتشار اظهار نظرش در حالی انجام می شود که پیش از این نیز یک عضو شورای شهر شیراز به دلیل نوشتن توییتی در حمایت از دو شهروند بهایی، احضار و بازداشت شد.

«مهدی حاجتی»، عضو شورای شهر شیراز عصر پنجم مهر را پس از نوشته‌اش در توییتر درباره پی گیری بازداشت این دو شهروند بهایی، بازداشت کردند.

رییس کل دادگستری استان فارس «حمایت از بهاییان» و نیز «جرائم عمومی» را اتهام‌های مهدی حاجتی، عضو بازداشت شده شورای شهر شیراز ذکر کرده و گفته است: «اجازه دخالت در این پرونده را نخواهیم داد.»

مهدی حاجتی متولد ۱۳۵۸، از فعالان سیاسی اصلاح طلب، نایب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و عضو کمیسیون حقوق شهروندی دوره پنجم شورای شهر شیراز است.

Share