ورود دادستانی به پرونده مرگ دانش‌آموز سنندجی؛ «تعرض» یا ریزش دیوار

 

در پی انتشار اخباری درباره تعرض و صحنه‌سازی درباره علت مرگ دنیا ویسی دانش‌آموز کلاس اولی دبستان روستای گرماش سنندج، دادستان سنندج به پزشکی قانونی دستور رسیدگی داد.

به گزارش رادیو فردا، در خبرها آمده بود که روز دوشنبه بر اثر ریزش دیوار مدرسه دنیا ویسی جان خود را از دست داده است. با این حال خبرهایی از احتمال تجاوز به این دختر خردسال و صحنه‌سازی حادثه منتشر شد.

در همین ارتباط اکبر جوهری دادستان سنندج به خبرگزاری تسنیم گفت: «با توجه به این ادعا، به پزشکی قانونی دستور دادم بررسی و معاینات لازم برای تایید یا رد این ادعا را انجام دهد اما تا این لحظه هنوز نظریه پزشکی قانونی اعلام نشده است اما به‌محض وصول گزارش، به اطلاع مردم خواهد رسید.»

پیشتر هدیه کیمیایی روزنامه‌نگار روزنامه قانون در توییتر خود نوشت با یکی از پزشکان پزشک قانونی سنندج صحبت کرده و او «تجاوز منجر به قتل دنیا ویسی را تایید کرد.»

این روزنامه‌نگار نوشته است که نماینده سنندج در حال پیگیری ماجراست.

از سوی دیگر روز چهارشنبه بیش از ۲۰ نماینده مجلس در نامه‌ای به دادستان کل کشور خواستار برخورد با مسببان حادثه فوت دانش‌آموز سنندجی شدند. در این نامه اشاره‌ای به ابهام در نحوه مرگ دنیا ویسی نشده و تنها از فرسودگی مدارس و حوادث مشابه آن سخن به میان آمده است.

Share