گزارشی از بازداشت سپیده قلیان

 

گزارش دریافتی: سپیده قلیان ⁩فعال مدنی به علت همراهی با اعتراضات کارگران ⁧هفت‌تپه ⁩روز یکشنبه ۲۷ آبان ماه در اتوبوس کارگران توسط نیروهای یگان ویژه به همراه نمایندگان کارگران از جمله ⁧اسماعیل بخشی دستگیر و پس از یک روز نگهداری در بازداشتگاه موقت در شوش، توسط اطلاعات سپاه به اهواز منتقل میشود.

‏پس از گذشت دو روز، دوازده تن از نمایندگان کارگران ⁧هفت‌تپه ⁩آزاد می‌شوند اما آقایان فاضلی، خنیفر، و مسلم آرمند به همراه اسماعیل بخشی و سپیده قلیان همچنان در بازداشت و تحت نظارت و بازجویی نگه‌ داشته می‌شوند.
‏با وجود استمرار تجمعات و اعتراضات کارگران ⁧ هفت‌تپه ⁩به بازداشت نمایندگان خود و تداوم حضور کارگران در خیابان‌، مسئولان پرونده وعده‌ی آزادی این پنج نفر در روز چهارشنبه را به کارگران و خانواده‌ها می‌دهند اما کارگران هفت تپه در روز چهارشنبه با کارشکنی مسئولان مواجه می‌شوند.

‏پیگیری و حضورِ کارگران و خانواده‌ها مقابل دادسرا در روز پنج‌شنبه یکم آذر ماه منجر به آزادی سه تن دیگر از نمایندگان یعنی آقایان فاضلی، خنیفر و آرمند می‌شود اما همچنان از وضعیت اسماعیل‌بخشی ⁩و سپیده قلیان ⁩فعال مدنی خبری در دست نیست.
‏تداوم بازداشت غیرقانونی این دو فعال، بخاطر حضور در اعتراضات مسالمت آمیز و مطالبات برحقشان، نمونه‌ی بارزِ سرکوب و آزار فعالان است.

سپیده‌ قلیان ⁩تنها بخاطر همراهی با کارگرانِ جان به لب رسیده‌ی ⁧هفت‌تپه، روز یکشنبه به صورت غیرقانونی بازداشت و منزل وی در روز دوشنبه توسط اطلاعات تفتیش شده و وسایل شخصی وی ضبط شده است.
‏در این مدت تنها یک تماس کوتاه با خانواده‌ داشته و نزدیکان وی از وضعیت سلامتی وی نگرانند.

Share