رهبران دموکرات در کنگره آمریکا: هر دو حزب در حمایت از اسرائیل و علیه اقدامات ایران متحد هستند

 

صدای آمریکا : رهبران دموکرات در کنگره آمریکا می گویند در حمایت از اسرائیل و علیه اقدامات جمهوری اسلامی ایران، دو حزب اصلی آمریکا اختلاف نظری ندارند.

نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات در مجلس فعلی نمایندگان آمریکا و چاک شومر رئیس اقلیت دموکرات در سنای ایالات متحده روز یکشنبه در یک پنل در اجلاس «شورای آمریکایی‌های اسرائیلی تبار» در فلوریدا شرکت کردند.

خانم پلوسی که از یک ماه دیگر احتمالا ریاست مجلس جدید نمایندگان آمریکا را بر عهده خواهد داشت در این نشست به حمایت هر دو حزب عمده آمریکا از اسرائیل اشاره کرد و گفت: حمایت از اسرائیل در کنگره امری دو حزبی است. حمایت از اسرائیل در قلب ما است.

وی افزود: دموکراتها ثابت کردند که از حامیان اسرائیل هستند. ما خواستار راه حل دو کشوری هستیم اما ما از فلسطینها می خواهیم که مذاکره کنندگان مسوولیت پذیری باشند.

وی خاطر نشان کرد: ما از کشورهای عرب می خواهیم به فلسطینهای در این امر کمک کنند.

خانم پلوسی در بخش پایانی سخنانش گفت:‌امنیت اسرائیل در اولویت است. در چارچوب امنیت و منافع مای آمریکا، حمایت از اسرائیل نهفته است. ما باید روابط نزدیکمان را حفظ کنیم.

در این نشست همچنین چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا نیز سخنرانی کرد.

وی نیز گفت: حمایت از اسرائیل در سنا نیز امری دو حزبی است. بویژه حمایت و تصویب طرحههای علیه حماس و همچنین طرحههای افزایش کمک نظامی به اسرائیل.

وی افزود: ما به این مسئله اعتقاد داریم که امنیت اسرائیل همان امنیت آمریکا است. اسرائیل اگر چه قوی است اما اسرائیل همچنان با تهدیدهایی مانند برجام مواجه است.

سناتور شومر افزود: آمریکا با اسرائیل تبادل اطلاعات و نظامی برای مقابله با تروریست دارد که منافع آمریکا را کاملا در نظر می گیرد. اسرائیل از منافع آمریکا حتی بدون حضور آمریکا دفاع می کند.

در اجلاس «شورای آمریکایی‌های اسرائیلی تبار» در فلوریدا، برخی قانونگذاران آمریکایی دیگر هم شرکت دارند.

همزمان با این نشست، مقام‌های آمریکا جمهوری اسلامی ایران را متهم کرده اند که به تازگی موشکی بالیستیک آزمایش کرده که قادر به حمل کلاهک هسته‌ای است و بدین ترتیب قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است.

وزير دفاع آمريکا شنبه ۱۰ آذر در یک مراسم گفت که اقدام تازۀ ايران برای آزمايش موشک های قادر به حمل کلاهک های چندگانه نشان می دهد که تلاش هايی که تا کنون در جهت انصراف رژيم ايران از حمايت تجاوزکارانه از تروريسم صورت گرفته راه به جايی نخواهد برد.

همچنین «دنی دنون» سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد، در گفتگوی اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا در حاشیه اجلاس «شورای آمریکایی‌های اسرائیلی تبار» در ایالت فلوریدا خواستار اقدام جهانی علیه برنامه موشکی ایران شد.

وی با اشاره به خبر آزمایش موشکی ایران گفت: «می‌دانیم که ایران با ادامه برنامه موشک بالیستیک ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت است. وقت آن رسیده است که شورای امنیت این مساله را محکوم کند و از آن نگذر تا بدین وسیله همه کشورها از اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا حمایت کنند. ما از همه کشورها به ویژه اروپایی‌ها می‌خواهیم به دولت آمریکا بپیوندند. تحریم‌ها علیه مردم ایران نیست. اسرائیل از مردم ایران حمایت می‌کند. تحریم‌ها رژیمی را که حامی تروریسم و تنفر است هدف گرفته است.»

Share