تقسیم کار روحانیون و اطلاعاتی‌ها در آستانه کریسمس

 

«محبت نیوز» – تبلیغات سوء با استناد به اتهامات واهی و ساختگی با چاشنی امنیتی و با هدف فشار و سرکوب نوکیشان مسیحی تازگی ندارد و رسانه‎های وابسته به نهادهای امنیتی در سپاه و وزارت اطلاعات با پرچمداری روحانیون و فعالین فرهنگی و بوقچی‎های قلم بدست عرصه خبر و تبلیغات به یاری «سربازان گمنام امام زمان» می‎آیند تا جاده صاف و زمینه‎ساز برخوردهای قهری و قضایی با دگراندیشان شوند.

مرتضی حاجی‌بابایی نویسنده کتابی با عنوان «کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت» از آنچه «جریان مسیحیت تبشیری» خوانده انتقاد کرده و گفته «این جریان اعتقادات مردم کشورمان را هدف گرفته است و به همین دلیل، نقد مسیحیت تحریف شده فعلی را در “کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت” انجام دادم.»

آنطور که نویسنده مدعی شده «متخصصین نقد مسیحیت به نویسندگان این کتاب کمک کردند تا در کتاب یک طرفه به نقد مسیحیت پرداخته نشود و مدعی شده سخنان کشیشان در دفاع از دین مسیحیت را در کتاب آورده تا کتاب به گفته وی علمی باشد.»
حاجی بابایی می‎گوید: “در کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت” از منابع غربی استفاده کردم تا انتقادات برای مخاطب ملموس باشد” در پایان کتاب، مدافعان مسیحیت تبشیری به مناظره دعوت شده‌اند.

در همین مراسم رونمایی از «کتاب مقدس و انتقاداتی به دین مسیحیت» فرد دیگری به اسم حجت‌الاسلام سید احمد رضوی ادعا کرده «سیاست جریان مسیحیت تبشیری، حرکت با چراغ خاموش است و پیروان این جریان از مناظره با مسلمانان دوری می‌کنند.»

 

البته پیشنهاد برای مناظره با فعالین مسیحی تازگی ندارد و هر کدام از منبری‎ها و قلم‎بدستان حکومتی برای اینکه وانمود کنند «کارشان درست است» و از سواد و بنیه مطالعاتی برخوردارند این ادعاها را مطرح می‎کنند. همچنان که تیرماه سال ۱۳۹۴ «حجت الاسلام محمد کاشانی» در نشست نقد و بررسی کتاب «تثلیث در قرآن و عهدین» در سرای اهل قلم مسئله مناظره با کشیشان مسیحی را مطرح کرد. اما آن‎ها فراموش کردند زیر سایه حکومتی از خیال خام مناظره دم می‎زنند که مسلخ دگراندیشان است اما به اسم «بهشت ادیان» و «برج بلند دموکراسی» آزادی بیان و اندیشه را ذبح می‎کنند.

خرداد سال ۱۳۹۴ جواد گیاه‌شناس، عضو علی البدل شورای شهر پنجم همدان، با اتهام «توهین به پیامبر اسلام» بازداشت شد! هنوز تکلیف پرونده قتل فرشید هکی اقتصاددان دگراندیش که ارتباطی هم با مسائل اعتقادی نداشت روشن نیست اما «حرّافان» بی‎ظرفیت و بوقچی‎های وابسته به نهادهای امنیتی دَم از مناظره می‎زنند.

سال‌هاست پس از آن‌که اتاق‌های فکر دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی در وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه، اطلاعات قوه قضاییه و نیروی انتظامی متوجه گسترش روزافزون «گرایش جوانان به مسیحیت» و روگردانی آن‌ها از اسلام ولایی شدند پس از شکست دستگاه‎های تبلیغاتی اسلامی دست به کار شدند و میدان عمل برای سرکوب و فشار نوکیشان مسیحی را بدست گرفتند و در این پروژه با روحانیون و طلاب و رسانه‎ها تقسیم کار کرده‌اند.

به نظر می‎رسد استراتژی تازه این مجموعه تولید اخبار و گزارش‎ها و محتوای ضدمسیحی است و با این تدبیر به پیشواز کریسمس رفتند. مصداق آن انتشار خبر بازداشت گروهی از نوکیشان مسیحی است به اتهام واهی «تلاش برای تسخیر ایران»! که خبرگزاری مهر (وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی) در خبری اختصاصی روز شنبه دهم آذر منتشر کرد. خبر و بازداشتی که نه زمان و نه مکان و افراد آن مشخص است.
اصلی‎ترین هدف این اتاق فکر سازماندهی یک موج رعب و وحشت برای ایجاد و گسترش جو امنیتی و هراس افکنی در جامعه مسیحیان ایران به خصوص نوکیشان مسیحی در آستانه کریسمس است تا از یک سو برگزاری مراسم کریسمس در کلیساهای خانگی را پرهزینه و محدود کند و از یک سو هزینه‎های حقوق بشری ناشی از دستگیری‎ها و احضارها و بازداشت‌ها را کم کنند.
همزمان خبرهای زیادی از بازداشت مسیحیان در نقاط مختلف کشور منتشر شده که منبع و منشاء آن تا این لحظه نامشخص است و با اسامی جعلی و مبهم تلاش می‎کنند با «بزرگنمایی» القاء شود که فعالیت‎های ایمانداران بیش از آنچه واقعیت دارد توسط امینیتی‌ها زیرنظر قرار دارد. آن‎ها برای معتبر کردن اخبار جعلی خود پای بازداشت دوتابعیتی‎ها و گروه‎های خارجی مسیحی را نیز به میان کشیده‌اند.

در ماه‌های اخیر چند پژوهشکده‌ خارجی و موسسات امنیت شبکه در اروپا و آمریکا صدها کاربر قلابی در شبکه‎های مجازی از قبیل توییتر، اینستاگرام، فیس بوک و یوتیوب و همچنین ده‌ها سایت خبری «فیک نیوز» شناسایی کردند که تحت حمایت جمهوری اسلامی به ساخت و انتشار اخبار جعلی و دروغ می‎پردازند تا واقعیت‌های داخلی و خارجی را در افکار عمومی منحرف کنند که آشکار می‎کند سایبری‎ها پیشگام موج‎سازی در راستای سیاست‎های جمهوری اسلامی شده‌اند.

Share