ده ماده غذایی بدون کالری برای کاهش وزن

ایران اینترنشنال : بهتر است بگوییم هیچ ماده‌ غذایی که کاملا بدون کالری باشد وجود ندارد، اما موادی وجود دارند که به روند چربی‌سوزی بیشتر در بدن شما کمک می‌کنند.

سبزیجات بدون کالری:

کرفس

در گروه مواد غذایی بدون کالری، می‌توان ابتدا از کرفس نام برد. کرفس پایین‌ترین کالری موجود را دارد؛ ۱۶ کالری در ۱۰۰ گرم. کرفس منبع پتاسیم، کلسیم و آهن است. به بشقاب شما عطر می‌دهد و شما را چاق نمی‌کند.

خیار

خیار خوردن علاوه بر این‌که بر زیبایی پوست به دلیل داشتن ویتامین ث تاثیر می‌گذارد، از کالری کمی برخوردار است. ۹۵ درصد خیار آب است و برای ۱۰۰ گرم فقط ۱۶ کالری دارد.

مارچوبه

مارچوبه حاوی ویتامین آ، ث و ای و سرشار از اسید فولیک ( ویتامین ب ۹) است. همچنین نباید فراموش کنیم که مواد معدنی زیادی مثل آهن، فسفر، زینک، منیزیم و مس هم در مارچوبه موجود است. ۱۰۰ گرم از آن تنها ۲۰ کالری دارد و به لاغر شدن کمک می‌کند. لازم به ذکر است که این سبزی در گروه مواد محرک جنسی هم قرار می‌گیرند.

گل‌کلم

گل‌کلم را در سبد غذایی خود قرار دهید، چون سرشار از ویتامین ب و ث است و در ۱۰۰ گرم فقط ۲۵ کالری دارد. همچنین سرشار از آنتی‌اکسیدان است. گل‌کلم فقط به خاطر ارزش غذایی بالایی که دارد توصیه نمی‌شود بلکه این سبزی را می‌توان به روش‌های متفاوت پخت.

کاسنی ‌فرنگی

کاسنی فرنگی (یا آندیو) حاوی مقدار زیادی فیبر، ویتامین ب۹ و ویتامین ث است و هر صد گرم آن تنها ۱۵ کالری دارد. می‌توان از کاسنی فرنگی در سالاد استفاده کرد یا آن را با حرارت ملایم پخت. همچنین کاسنی کنار ژامبون مزه‌ خوبی دارد.

میوه‌هایی با کالری کم که برای رژیم و تعادل وزن توصیه می‌شوند:
وزن کم کردن خوشایند است. پس بهتر است در هنگام رژیم به بدنتان سختی زیادی ندهید و از آسیب زدن به آن جلوگیری کنید. می‌توانید در روند وزن کم کردن از در طول روز از میوه‌ها کمک بگیرید تا سوخت و ساز بدنتان پایین نیاید و گرسنگی نکشید.

انبه

میوه‌های اگزوتیک (غیر بومی) به شما کمک می‌کند که مزه‌های متفاوتی را تجربه کنید و کالری کمی به بدنتان برسانید. این میوه‌ها مانند انبه حاوی سلنیوم هستند که برای پوست و مو مفید است. همچنین مس، پتاسیم، فسفر، منیزیم، آهن، کلسیم و سدیم دارند و معمولا تنها ۶۴ کالری در ۱۰۰ گرم دارند.

سیب

یک ضرب‌المثل انگلیسی می‌گوید یک سیب در روز، پزشک را از شما دور می‌کند. به جز این سیب حاوی ویتامین، مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان و فیبر بالا است. این میوه حجم معده را پر می‌کند و گرسنگی را کاهش می‌دهد و ۱۰۰ گرم از آن تنها ۵۴ کالری دارد.

آناناس

شاید تعجب کنید اما آناناس کالری کمی دارد و بسیار خوشمزه است. ۱۰۰ گرم از آن فقط ۵۲ کالری دارد. حاوی فیبر بالا است و برای چربی‌سوزی بسیار موثر است.

هندوانه

بر خلاف آن‌چه تصور می‌شود، این میوه‌ی محبوب تابستانی کالری زیادی ندارد. در عوض آب فراوانی دارد و مملو از آنتی‌اکسیدان است. هر ۱۰۰ گرم از این میوه ۱۵ کالری دارد. می‌توانید با هندوانه سالاد میوه و یا اسموتی خوشمزه درست کنید.

Share