شرکت آلمانی «کرمپل» فروش قطعه به ایران را متوقف کرد

شرکت آلمانی «کرمپل» پنجشنبه ششم دی‎ماه اعلام کرده فروش قطعات تولیدی خود را که رژیم ایران از آنها در ساخت موشک استفاده می‎کند متوقف کرده است.

این شرکت قطعاتی تولید می‎کند که کاربرد دوگانه دارند و سپاه پاسداران از آنها در ساخت موشک‎ استفاده می‎کند.

وبسایت دیلی وایر، با اعلام این خبر آن را «پیروزی دیگری برای ترامپ» دانسته و می‎نویسد: این موشک‎ها توسط نیروهای وفادار به بشار اسد برای حملات شیمیایی علیه شهروندان و کودکان سوری به کار گرفته‌ شده‌اند.

این یک موفقیت برای دولت ترامپ است که توانسته شرکت‎های آلمانی را از معامله با ایران منصرف کند که حاصل مذاکرات گسترده ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان با مدیران این شرکت‎هاست.

گرنل روز پنجشنبه گفته است «شرکت‌ها تشخیص می‌دهند که تجارت با رژیم ایران به‌ معنی سرمایه‌گذاری روی استراتژی تروریستی سپاه پاسداران است».

روزنامه اورشلیم پست نوشته شرکت کرمپل در حوالی شهر اشتوتگارت مستقر است و سازنده بوردها و کیت‎های الکترونیک است که در موتور راکت و موشک کاربرد دارند. این روزنامه نیز به تلاش‎های گسترده ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان برای مذاکره با مدیران شرکت‎های آلمانی جهت متوقف کردن تجارت با ایران اشاره کرده است.

راینر وسترمان سخنگوی شرکت کرمپل نیز تاکید کرده از چندین ماه پیش این شرکت دیگر هیچ کالایی به ایران تحویل نمی‌دهد.

روزنامه بیلد به نقل از منابع اطلاعاتی آلمان سال گذشته گزارش داده بود که برخی شرکت‎های آلمانی به رژیم ایران تکنولوژی‌هایی ارائه داده‌اند که ارتش بشار اسد در حملات شیمیایی سوریه به کار برده است.

Share